Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO PRYWATNE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Premiera:
  1994. 10. 07
 • Barwny, 73 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. Stadion Dziesięciolecia), Żyrardów, Pruszków (Żbików).

Niewielkie miasto. Jedno z wielu położonych w najbliższym sąsiedztwie stolicy... W owym miasteczku - jakieś podwórko, raczej szpetne, podobne wielu innym... I jeszcze podwórkowa paczka - kilku małolatów, kilka panienek. Najważniejsza jest jednak trójka: Ali, Pawik i blond - bogini Małgośka. To jasne, że właśnie w niej kochają się do szaleństwa obaj wodzowie. Młodzieńcze marzenia, razem spędzane wieczory, wino pite z gwinta i mocne poczucie wspólnoty. Ta sama paczka kilka lat później to już wyraźnie młodzieżowy gang, o sprecyzowanej hierarchii dowodzenia. Brutalne napady, prostackie kradzieże, ot - pomysł na łatwe życie. A gdzieś pod spodem - bardzo silna potrzeba ucieczki od samej rzeczywistości, imperatyw posiadania czegoś na własność, tylko dla siebie, czego nie mają inni... "To miasto jest moje.... " - takie stwierdzenie pada w filmie kilka razy. Jest to bowiem bezczelnie uproszczona definicja władzy, skrojona na miarę i według potrzeb bohaterów. Władzy złudnej, bo opartej na przemocy i strachu, ale też władzy bardzo konkretnej i rzeczywistej. W następnej odsłonie gang nastolatków jest już lokalną mafią. Kiedy trzeba zabić - zabijają. "To miasto jest moje", teraz brzmi to już rzeczywiście złowieszczo. Duże skoki, poważne interesy, bardzo duża forsa... Ale nadchodzi moment, gdy na scenę wkracza polityka. Nowy układ władzy, ten po zwycięskich wyborach 1989 roku - generuje nowe postaci i nowy styl działania ludzi z politycznego zaplecza zwycięzców... Mafia Alego i Pawika może być tu bardzo przydatnym sojusznikiem... Oczywiście - do czasu. Pierwszą ofiarą jest przyjaźń. Następnymi - grupowa solidarność, miłość i wreszcie życie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.10.17 00:15:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego