Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROSYJSKI KONTRAKT

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2021
  • Premiera:
    2021. 04. 26
  • Barwny, 79 min

„Rosyjski kontrakt” to próba uchwycenia mentalności Wschodu, która od wieków przeraża i fascynuje Europę. Oparta na faktach historia angielskiego inżyniera Bertranda Perry’ego, któremu car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową kanału łączącego Morze Czarne z Morzem Kaspijskim. Kontrakt daje szansę na zdobycie fortuny, ale ceną jest zerwanie z dotychczasowym życiem i kilkuletnia rozłąka z Mary – ukochaną narzeczoną. Perry wyjeżdża do Rosji, nie zdaje sobie jednak sprawy, że tamtejsi mieszkańcy zupełnie inaczej patrzą na świat Perspektywa wielkiej kariery i ogromnego majątku całkowicie znieczuliła go na rażące zachowanie władcy. Stopniowo wyzbywa się swoich wzniosłych idei, które ustępują miejsca filozofii „po trupach do celu”. Zdesperowany inżynier, przeczuwając zbliżającą się katastrofę, zaczyna posługiwać się krwawymi metodami, jakie na co dzień stosuje jego pracodawca.
Jest to nie tylko opowieść o Rosji, ale również historia człowieka wrażliwego, opowieść o konfrontacji marzeń z rzeczywistością i o emigracji zarobkowej. Bohaterem jest człowiek bardzo wykształcony, o ogromnych horyzontach i właśnie taki człowiek Zachodu, wydawać by się mogło, uzbrojony intelektualnie jest zupełnie bezradny wobec systemu panującego na Wschodzie. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
EPIFAŃSKIE ŚLUZY
Powieść
AutorAndriej Płatonow
PrzekładSeweryn Pollak

Varia
pokaż

2022.05.21 09:30:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski