Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KSIĄŻĘ W CUKIERNI

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Barwny, 16 min

Dla niego szczęście to same kłopoty, dla niej może się ono kryć w najzwyklejszej chwili. On ciągle narzeka, ją cieszą małe przyjemności. Dla niego za szczęście trzeba słono zapłacić, według niej kosztuje ono tyle co dobre ciacho. Duży Książę i Kaktusica toczą filozoficzną pogawędkę o życiu w magicznej kawiarni, która niespodziewanie przemienia się w las pełen cudów. Ich rozmowie towarzyszą nie tylko pączki i bajaderki, ale także domowe i leśne zwierzęta. To uroczy baśniowy seans, delikatny i ulotny, w którym psy grają w kości, po nodze od stołu zbiega wiewiórka, a mała myszka ucieka z workiem na plecach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KSIĄŻĘ W CUKIERNI
AutorMarek Bieńczyk
AutorJoanna Concejo (ilustracje)

Nagrody
schowaj

 • 2021
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator")-Brązowy Pegaz
  Uzasadnienie jury: "Pyszny kawałek, słodko ilustrujący wysoką cenę Szczęścia"
 • 2021
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator")-Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Animowanych
  Uzasadnienie jury: "Piękna, elegancka, klasyczna animacja z dużym poczuciem humoru i bogatą filozoficzną refleksją"
 • 2021
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda "Hollywood Eagle Animation Award"
 • 2021
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima")-Wyróżnienie
  uzasadnienie: "Liryczna opowieść w niezwykle dobrze udramatyzowanej, lirycznej animacji, w każdym momencie przedstawiająca graficzny świat o niezależnej wartości ilustracyjnej."
2022.05.21 09:31:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman