Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POZNAŃSKIE REWIRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 24' 15''

Życie pani Aleksandry, pani Marii, pana Marka, pana Janusza, pana Włodzimierza, pana Henryka i pani Wandy jest związane z gastronomią. Każde z nich przez lata pracowało lub pracuje nadal w poznańskich restauracjach, barach, stołówkach, kawiarniach czy pubach. Niektórzy z nich byli związani z miejscami luksusowymi, w których bywali tylko wybrani Poznaniacy, inni z lokalami dostępnymi dla wszystkich. Jedni zaczynali pracę na początku lat 50., drudzy w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku. W ramach realizacji "Poznańskich rewirów" wszyscy oni mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i - niejednokrotnie pierwszy raz po wielu latach - skonfrontować się z miejscami, w których spędzili ważną część swojego życia. Ich zwierzenia, opowieści oraz szczegółowe próby opisania niegdysiejszego wyglądu pomieszczeń złożyły się na zbiorowy, nostalgiczny portret pracowników poznańskiej gastronomii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.08 00:23:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych