Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CIEŃ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2021
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 42 min

Tytułowy „Cień” to Hubert Wilczyński, były oficer CBŚ, który sfingował swoją śmierć. Teraz żyjąc w cieniu odnajduje ofiary przestępstw i niesprawiedliwości, którym system śledczy i sądowniczy nie pomógł, nie zrekompensował poniesionych strat, nie ukarał należycie sprawców. Śledząc materiały prasowe, Internet i policyjne akta, do których ma dostęp dzięki jedynej bliskiej współpracowniczce, hakerce o pseudonimie „Szczur”, prowadzi własne dochodzenie. Gdy nie ma wątpliwości co do winy sprawcy, wymierza sprawiedliwość. Czasem jest to bankructwo sprawcy, czasem jego publiczne zdemaskowanie i zrujnowanie kariery czy życia osobistego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu

W niewyjaśnionych okolicznościach znika 27-letnia artystka, Ewa Banaszyk. Policja informuje o tym zaginięciu w mediach. Komendant Wroński zleca podkomisarz Edycie Wójcik i młodszemu aspirantowi Mikołajowi Małeckiemu „Małemu” zajęcie się priorytetowo tą sprawą. Policjanci są zaskoczeni. Mają przecież na głowie o wiele ważniejsze śledztwo, sprawę o kryptonimie „Cień”. Tak media i sama policja nazywają człowieka, który jest obecnie solą w oku policji, o którym nikt nie wie nic a który od jakiegoś czasu wyręcza organa ścigania pomagając ofiarom przestępstw, korupcji oraz niewydolnego systemu sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że to tzw. „góra” naciska na odnalezienie nieznanej szerzej rzeźbiarki. Ewa spotykała się bowiem z synem wpływowego polityka i jednocześnie bardzo bogatego człowieka – Karola Węglarza. Sprawę trzeba szybko wyciszyć, bo może zagrozić jego reputacji. Tym bardziej, że jest to sam środek kampanii wyborczej, w której Węglarz toczy ostrą walkę z innym kandydatem Stefanem Kamieńskim. Edyta i Mały ruszają do akcji. Wkrótce okazuje się, że w poszukiwaniach dziewczyny uczestniczy też tajemniczy „Cień” i jego współpracowniczka, hakerka o pseudonimie „Szczur”. Kto pierwszy odkryje tajemnicę zniknięcia Ewy Banaszyk?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Ewa Banaszyk od kilku dni przebywa w kryjówce „Cienia”, który w ostatniej chwili uratował ją przed ponownym atakiem Stefana Kamieńskiego. Ewa powoli dochodzi do zdrowia. Ciągle ma jednak opatrunki na oczach po ataku gazem, nie widzi swojego wybawiciela. Nie widzi też miejsca, w którym się znajduje. Jedynym sposobem na to by dowiedzieć się czegoś jest rozmowa. „Cień” jednak nie jest skory ani do rozmowy ani do zwierzeń. Co więcej zapowiada, że musi odwieźć Ewę z powrotem do szpitala, bo tylko lekarze przywrócą jej wzrok. Dziewczyna nie chce, boi się, „Cień” zapewnia, że niebezpieczeństwo minęło, bo Kamieński siedzi w areszcie. To prawda, ale wybawiciel Ewy jeszcze nie wie, że podczas przesłuchania cwany polityk z poparciem adwokata podważa obciążające go dowody. Edycie i Małemu brakuje zeznań ofiary, nie mają pojęcia, gdzie jest jego ofiara, która w tajemniczy sposób zniknęła ze szpitala. Wszystko wskazuje na to, że Kamieński może wyjść z aresztu a Ewa wcale nie jest bezpieczna, jak zapewnia „Cień”. Tymczasem w innej części miasta 15-latek nie wraca do domu po szkole. Jego matka, myśląc, że chłopak spędza gdzieś czas z rówieśnikami, szuka go przez media społecznościowe. Po pewnym czasie pojawia się jej wpis, że syn już wrócił. Nie uchodzi to uwadze hakerki o pseudonimie „Szczur”, która podejrzewa, że chłopak został uprowadzony dla okupu a zastraszona przez porywacza rodzina po prostu boi się zawiadomić policję. Dziewczyna informuje „Cienia” o swoich obawach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

„Cień”, który widział Edytę na cmentarzu, składającą kwiaty na grobie z… jego własnym wizerunkiem i napisem: „Starszy aspirant Hubert Wilk Wilczyński”, daje specjalne zlecenie „Szczurowi”. Hakerka ma ściśle obserwować Edytę, jej partnera oraz śledzić sprawy, jakie oboje prowadzą. Dla „Szczura” nie ma zabezpieczeń nie do pokonania, jest wstanie sprawdzać telefony i e-maile każdego, włamywać się do najlepiej zabezpieczonych sieci służb państwowych. Szybko informuje swojego szefa, że ta nowa para śledcza, której parę miesięcy temu zlecono ściganie „Cienia”, nie ma nic na niego. Śledztwo tkwi w martwym punkcie także, dlatego że Edycie i „Małemu” nie pomaga Ewa Banaszyk, na której zeznania tak bardzo liczyli. Artystka potwierdza, że napastnikiem i porywaczem był Stefan Kamieński, ale nie chce nic mówić o tym, kto i w jaki sposób jej pomógł. Nawet gdy Edyta zarzuca jej, że chroni przestępcę. Ewa wychodzi ze szpitala, na szczęście atak gazem po oczach nie pozostawia trwałego uszczerbku na wzroku, gorzej z psychiką dziewczyny. Rzeźbiarka próbuje odtworzyć twarz „Cienia”, który pozwolił się jej dotknąć, gdy się przebudziła w jego kryjówce? Edyta stwierdza, że trzeba obserwować Ewę i mieć nadzieję, że ona i „Cień” nawiążą kontakt. Tymczasem Hubert Wilczyński wraz ze „Szczurem” chcą pomóc znajdującym się w niebezpieczeństwie kilkuletniej Beacie i jej matce, Annie Broniec.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Przy miejskim komisariacie policji zbierają się służby porządkowe, tłum gapiów i dziennikarze. Powodem zamieszania jest grożący samopodpaleniem Jerzy Fedorski. To manifest ojca, który bezowocnie walczy z opieszałością policji w znalezieniu sprawcy gwałtu i zabójstwa jego córki, Agaty. Funkcjonariuszom nie udaje się powstrzymać go od desperackiego kroku. O sprawie trąbią wszystkie media. Hubert „Cień” zleca Szczurowi zebranie z sieci wszystkich możliwych informacji o zmarłej dziewczynie. Sam zjawia się w tłumie pod feralnym komisariatem. Są już tutaj Edyta i „Mały” – policjanci, których śledztwo w sprawie „Cienia” utknęło w martwym punkcie. Wypytują matkę zamordowanej, czy nikt nie zgłaszał się do niej z ofertą pomocy. Edyta nie ma pojęcia, że ściga bliską sobie osobę, o której myśli, że nie żyje. Tak samo nic o tożsamości „Cienia” nie wie uratowana przez niego Ewa. Rzeźbiarka nie potrafi wrócić do normalnego życia, nie tylko przez traumatyczne przeżycia związane z porwaniem i pobiciem. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że Hubert i „Szczur” dyskretnie nad nią czuwają. Tymczasem „Szczur” odnajduje nocny klub, który często odwiedzała Agata Fedorska, zamordowana nastolatka. Hakerka wyciąga z szafy szpilki i idzie do dyskoteki. Tam spotyka nieoczekiwanych gości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Pusta ulica. Cisza. Z dachu kamienicy rzuca się człowiek. Próba samobójcza nie kończy się na szczęście tragicznym finałem. Mężczyzna nie umiera. Ta wydarzenie rozgrzewa jednak Internet i trafia na pierwsze strony tabloidów. Niedoszły samobójca to oskarżony o malwersacje finansowe - Dariusz Wieluń. „Cień” obserwuje toczące się w jego sprawie śledztwo, gdyż podejrzewa, że mężczyzna jest kozłem ofiarnym jakiejś większej afery. W prasie pojawiają się nawet spekulacje, sugerujące, że być może nie doszło do próby samobójczej, tylko do próby zabójstwa kogoś, kto może zacząć sypać. Hubert chcąc pomóc mężczyźnie i jego rodzinie musi sam dowiedzieć się, jaka jest prawda. Zjawia się przy szpitalnym łóżku Dariusza Wielunia. Załamany mężczyzna wyjawia mu, że zaufał przyjacielowi i to go zgubiło. Hubert podąża tym tropem. Wszystko dla niego jest możliwe i nic się przed nim nie da ukryć. On sam natomiast rozpływa się każdorazowo, jakby nigdy nie istniał. Tymczasem w komendzie dochodzi do zmian, Wroński przedstawia Edycie i „Małemu” naczelnika Tomasza Kurzaja, który będzie ich przełożonym. Policjanci nie kryją zaskoczenia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Marek Jastrzębski, po latach przebywania za granicą wraca do swojego rodzinnego domu. Nie może wejść do mieszkania – najwyraźniej zamki został wymienione a w środku zamiast jego ojca jest obcy mężczyzna i zatrzaskuje mu drzwi przed nosem. Zszokowany Marek dowiaduje się od sąsiadki, że kamienica zmieniła właścicieli a po jego ojcu zaginął ślad. Marek zgłasza sprawę na policji, ale nic to nie daje. Sam zaczyna szukać ojca – też bez efektu. Na domiar złego, jemu też zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak tam, gdzie człowiek zostaje sam i nie może liczyć na pomoc państwa pojawia się „Cień”. Tymczasem w komendzie trwa narada w jego sprawie. Tomasz Kurzaj, nowy szef Edyty i Mikołaja „Małego” chce znać szczegóły śledztwa. Za punkt honoru uznaje zatrzymanie nieuchwytnego, samozwańczego egzekutora sprawiedliwości. Mikołaj zgłasza pomysł, jak urządzić zasadzkę na „Cienia”. Tymczasem Ewa otrzymuje wezwanie z sądu z terminem rozprawy przeciw Kamieńskiemu i powraca strach, że będzie musiała znowu stanąć twarzą w twarz ze swoim oprawcą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

W mieście dochodzi do serii zgonów młodych ludzi. To żniwo dopalaczy i bardzo popularnej ostatnio substancji o nazwie „Skorpion”. Hubert w ostatniej chwili ratuje życie chłopaka, który, gdyby nie ta szybka reanimacja, umarłby na ulicy. „Cień” wie, że aby rozwiązać problem, trzeba dotrzeć do producenta dopalaczy. Sprawa jest dziwna, bo producent śmiercionośnego „Skorpiona” jest już w areszcie i twierdzi, że to nie on, bo z za krat nie może rozprowadzać tej substancji. Czy mówi prawdę? Dostęp do dopalaczy wśród młodzieży nie maleje, tak jak nie maleje liczba ofiar spowodowanych jego zażyciem. Tymczasem Ewa Banaszyk nadal poszukuje „Cienia”. Wiola martwi się o przyjaciółkę, która prawie w ogóle nie wychodzi z domu. Stara się ją namówić na randkę z kimś bardziej „uchwytnym”. Jednak Ewa ciągle nie jest w nastroju do randkowania. Przed nią zbliżająca się wielkimi krokami rozprawa sądowa przeciw Stefanowi Kamieńskiemu. Będzie musiała skonfrontować się z tym, który ją katował. Hubert kontynuuje obserwację Adama „Flapa” Filipkowskiego - gangstera, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna nie tylko odwiedza swojego, znajdującego się w śpiączce syna, ale także rozpoczyna serię spotkań z podejrzanymi zagranicznymi biznesmanami. Dlaczego „Cień” interesuje się tym gangsterem? Tego nie wie nawet jego najbliższa i jedyna współpracowniczka, hakerka „Szczur”...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

W całym mieście zaczyna się obława policyjna na zbiegłego z więzienia mężczyznę. Uciekinier nie znika jednak bez śladu, sam daje o sobie znać. Jeszcze tego samego dnia ukazuje się w Internecie jego nagranie, w którym próbuje on przekonać wszystkich o tym, że został niesłusznie skazany za zabójstwo. Prosi desperacko o pomoc. Twierdzi, że został wrobiony, stał się kozłem ofiarnym. „Szczur” uważa, że „Cień” powinien zająć się sprawą, nawet jeżeli zbieg kłamie i rzeczywiście jest mordercą. Tymczasem sytuacja wokół Ewy komplikuje się. Dziewczyna nie uległa groźbie nieznajomego mężczyzny tuż przed wejściem na salę sądową. Nie przestraszyła się i na pytanie sędziego, kto ją zaatakował wskazała Stefana Kamieńskiego. Następnie zaczyna dostawać głuche telefony i SMS-y z groźbami. Wiola zauważa, że coś złego dzieje się z jej przyjaciółką. Tymczasem proces w sprawie Kamieńskiego toczy się dalej. Wkrótce ma zapaść wyrok. Sędzia prowadzący sprawę spotyka się pod osłoną nocy z podejrzanym mężczyzną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

W szkółce piłkarskiej dochodzi do tragedii. 14–letni, bardzo utalentowany bramkarz zostaje oskarżony o kradzieże i odsunięty od wyjazdu zagranicznego, który mógłby być początkiem międzynarodowej kariery. Chłopak skacze z okna. Jego matka twierdzi, że Kuba został wrobiony, co więcej był zaszczuwany przez kolegów z drużyny. Wszystkiemu jest winien, jej zdaniem, zazdrosny o sukcesy Kuby, inny młody piłkarz, Mateusz. Gdy okazuje się, że zmarły uczeń miał we krwi narkotyki, Edyta i „Mały” postanawiają sprawdzić, czy w szkółce nie dochodzi do jakiś nieprawidłowości, czy też presja na sukcesy nie jest zbyt duża. Sprawę samobójstwa chłopca bada także „Cień”. Ścieżki Edyty i Huberta znowu przecinają się. Nowy szef Edyty i „Małego”, naczelnik Kurzaj - po zaskakującej dla nich decyzji o zakończeniu obserwacji Ewy Banaszyk – sam odwiedza rzeźbiarkę w jej domu. Informuje ją, że jej sprawą od teraz zajmuje się osobiście. Kurzaj wypytuje Ewę o jej znajomość z „Cieniem”, ale ona odprawia z kwitkiem i idzie na spotkanie z Morfeuszem. Niestety wkrótce sytuacja rozwija się w sposób, jakiego Ewa nie spodziewa się, a jeszcze tej samej nocy odwiedza ją kolejny nieoczekiwany gość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Młoda kobieta niespodziewanie umiera wkrótce po założeniu jej gipsu na nogę. Matka Aliny jest zrozpaczona, nie rozumie, jak jej trzydziestokilkuletnia córka mogła umrzeć z powodu złamanej nogi. Marta jest w fatalnej sytuacji, nie tylko straciła córkę, ale także środki do życia. Głośnej sprawie błędu lekarskiego przyglądają się „Cień” i „Szczur”. Nadchodzi dzień wyroku. Hubert nie zapomina o Ewie Banaszyk. Wiedząc o groźbach, jakie dostaje rzeźbiarka, o wizycie naczelnika Kurzaja u niej, postanawia sam się z nią skontaktować. Nie tylko po to, by zapewnić, że ją chroni. Chce się dowiedzieć, co Ewa ukrywa i czy coś ją łączy ze światem przestępczym. Hubert orientuje się, bowiem że mężczyzna, który jej grozi i chce, by odwołała zeznania przeciwko Kamieńskiemu, współpracuje jednocześnie z Adamem „Flapem” Filipkowskim. To gangster, dobrze znany Hubertowi. Dochodzi do spotkania Ewy i „Cienia” – pierwszego i jedynego od czasu, gdy odzyskiwała zdrowie w kryjówce Huberta. Okazuje się jednak, że Ewa, mimo że sama desperacko szukała swojego wybawiciela, nie jest wcale szczęśliwa z jego odwiedzin...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 04:08:17
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman