Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KARTOTEKA NASZEJ WSPÓŁCZESNOŚCI

  • Spektakl internetowy
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny, 72 min

    Lokacje: Leszno

Spektakl “Kartoteka naszej współczesności” powstał z inspiracji “Kartoteką rozrzuconą” Tadeusza Różewicza.

Ideą przedsięwzięcia było podjęcie próby zapisu naszej rzeczywistości, konsekwencji życia w świecie pandemii, gdzie codzienność jest znaczona lękiem przed utratą zdrowia, śmiercią, poczucie osamotnienia z powodu izolacji, kwarantanny, pracy i nauki zdalnej, opustoszałych miejsc wspólnych spotkań, nieczynnych kin, teatrów, kawiarni, muzeów, galerii. Niepewność, brak możliwości planowania przyszłości, zmienność, zalew sprzecznych informacji stało się znakiem naszej współczesności i stanu naszych umysłów. Chcieliśmy połączyć wypowiedzi przechodniów, monologi zaproszonych do współpracy uczestników, fragmenty z gazet, Internetu radia i telewizji z akcją teatralną. Zarejestrowany kamerą materiał stał się podstawą niniejszego spektaklu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.10.12 00:30:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski