Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMEDIA MAŁŻEŃSKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1994. 05. 07
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 95 min

  Lokacje: Wrocław (m. in. ul. Świdnicka, Rynek Główny, ul. Drzewieckiego na osiedlu "Kosmonautów", Mosty: Grunwaldzki, Tumski, Pokoju, Dworzec Główny PKP), Warszawa (m. in. Dworzec Centralny, hotel "Sobieski").

Maria i Wiktor, małżeństwo z kilkunastoletnim stażem i trojgiem dzieci, przeżywa niełatwy okres. Maria, kobieta wykształcona, władająca czterema językami, ma dość domowej harówki, wymagającego męża i nieznośnych pociech. Gdy więc Wiktor niespodziewanie zaprasza gości do domu na przyjęcie, a sam zamiast pomóc w przygotowaniach spędza czas w towarzystwie kolegi i jego uroczych przyjaciółek, Maria buntuje się, opuszcza dom, wyjeżdża do Warszawy. Okradziona w pociągu przez Cyganki, nie ma również początkowo szczęścia w stolicy, gdyż przyjaciele, których zamierzała odwiedzić, wyjechali za granicę. Nie rozpacza jednak, otuchy dodaje jej poznany na dworcu kloszard Remek, z zawodu doktor filozofii. Maria szybko zatrudnia się we włoskiej instytucji, a nawet dostaje tam zaliczkę na poczet przyszłych poborów. Po wizycie u fryzjera i kosmetyczki, w nowym stroju, wkracza w "wielki świat", do hotelu "Sobieski". Tam wygrywa pieniądze w kasynie i spotyka sympatię sprzed lat, Waldiego, dziś zamożnego przedstawiciela firmy amerykańskiej w Polsce. Waldi usiłuje ją uwieść, ale Maria sprytnie się broni, a na wspólny obiad zaprasza Remka, co ostatecznie studzi zapał dawnego wielbiciela. Podczas owego obiadu Maria poznaje francuskiego biznesmena, który proponuje jej intatne finansowo kierowanie przedstawicielstwem jego firmy we Wrocławiu. Opuszczeni Wiktor i dzieci, które na dodatek po kolei chorują, nie mogą sobie poradzić bez żony i matki. Z pomocą przychodzi im przyjaciółka Marii, Wanda, kobieta wyzwolona, trzykrotna rozwódka. Wanda z zapałem zajmuje się, ale nie dziećmi i domem, lecz... Wiktorem, natrętnie okazując mu swe względy. Jednak Wiktor nie daje się sprowokować wyzwolonej kobiecie... Maria wraca do domu, dzieci są szczęśliwe, Wiktor też, choć co nieco zbulwersowany dokonaniami żony. Wczesny ranek, w małżeńskiej sypialni dzwoni budzik. Jak ongiś, Wiktor usiłuje obudzić Marysię, ale po chwili sam wstaje, troskliwie otula żonę kołdrą...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:19:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych