Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYWOT CZŁOWIEKA ROZBROJONEGO

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1994. 06. 07
 • Barwny, 3 odcinki x ok. 50 min

Michał Łubień - młody, zdemobilizowany żołnierz wojny 1920 roku - wędruje przez kolejne kręgi ludzkiej biedy, poniżenia i upadku. Czepia się rozpaczliwie wszystkiego, co los podsuwa. Na marginesie życia jest tak mało miejsca dla uczciwych, a kolejka do "normalnego zajęcia" w Biurze Pośrednictwa Pracy staje się coraz dłuższa. Michał, żeby przeżyć, zacznie kraść... Potem propozycja pozowania do zdjęć pornograficznych, która szokuje tylko przez chwilę. Małe i duże wygrane w szulerniach, gra "na blat", kantory i fałszywe czeki. Strach i ryzyko. Brakuje tylko ciszy, spokoju i jasności.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻYWOT CZŁOWIEKA ROZBROJONEGO
Powieść
AutorSergiusz Piasecki

Varia
pokaż

OBCY (1)

 • Odcinek serialu
 • 49 min

Rzecz dzieje się w latach 20. Do stolicy przybywa Michał Łubień, zdemobilizowany żołnierz, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej. Wyczerpany, głodny i brudny włóczy się po ulicach. Nie ma pieniędzy ani znajomych, u których mógłby się zatrzymać. Przed zaciągnięciem się do wojska Michał pracował jako starszy monter. Teraz na próżno próbuje znaleźć choćby jakiekolwiek zajęcie. Żeby utrzymać się przy życiu, zaczyna kraść. Pewnego dnia w urzędzie zatrudnienia zaczepia go nieznajomy mężczyzna, który proponuje mu pracę modela w swoim atelier fotograficznym. Michał zgadza się pozować do zdjęć w negliżu. Otrzymuje pierwszą zapłatę. Dzięki protekcji fotografa wynajmuje też pokój u wdowy Zubrzyńskiej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SABINA (2)

 • Odcinek serialu
 • 51 min

Michał Łubień przyjmuje pracę modela w atelier fotograficznym Rewańskiego. Pozuje do zdjęć erotycznych ze starszą od siebie Sabiną, która zostaje jego kochanką. Ale chłopak marzy w skrytości o Oli, młodziutkiej córce fotografa. Michał poznaje zdemobilizowanego żołnierza Kolkę, który utrzymuje się z gry w bilard. Wkrótce obaj zaczynają oszukiwać. Kolka daje przyjacielowi sygnały, kiedy stawiać na niego, a kiedy na przeciwnika. Fryzjer Sobada kontaktuje Michała ze swoim bratem Romualdem. Znany przestępca namawia chłopaka na sprzedaż w kantorach żydowskich fałszywych weksli, które świetnie podrabia artysta malarz.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

LONDYŃSKI CZEK (3)

 • Odcinek serialu
 • 54 min

Michał decyduje się na współpracę ze znanym przestępcą Romualdem Sobadą. Udaje mu się sprzedać w kantorze fałszywy czek. Przy podziale zysków otrzymuje sto tysięcy marek. Zachęcony łatwym zarobkiem chce porzucić pracę modela w atelier fotograficznym Rewańskiego. Jego partnerka Sabina wychodzi za mąż i również rezygnuje z pozowania do zdjęć erotycznych. Ola, córka fotografa, nakłania jednak Michała, by nie opuszczał ojca w trudnej sytuacji. Jego nową partnerką zostaje prostytutka. Sprzedaż fałszywych czeków podrabianych przez artystę malarza przynosi coraz większe zyski. Za kolejną udaną transakcję Michał Łubień dostaje trzy miliony marek. Wkrótce jednak przestępczy proceder wychodzi na jaw. Malarz ginie, a aresztowany Romuald Sobada wydaje Michała. Łubień trafia do aresztu śledczego. Zostaje zwolniony za kaucją, którą wpłaca fotograf Rewański. Kolka umiera na gruźlicę. Ola i jej ojciec wyjeżdżają z Warszawy. Michał zostaje sam, bez przyjaciół.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:19:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego