Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TEGO NIE ROBI SIĘ KOTU

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 10'40''

Tytuł filmu nawiązuje do wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Kot w pustym mieszkaniu". To poruszająca opowieść o przemijaniu, samotności i przyjaźni. Razem z kotem przyglądamy się jednemu dniu z życia jego właścicielki, Ewy Zielińskiej, która dzieli się historiami ze swojego pięknego, długiego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2022
  Szczecin (Festiwal Filmowy Senior Movie)-Nagroda Konkursu Senior Topic
  za "świetne ukazanie relacji człowiek – kot, za udane próby postrzegania świat okiem kota, które staje się okiem kamery. Za unieśmiertelnienie postaci schodzącej z tego padołu kobiety i jej przyjaciela kota Sikorka, za intymność tęsknoty pożegnania, za brak tanich chwytów manipulacyjnych a dotyczących szargania emocjami odbiorców. Za poczucie absurdu życia i śmierci"
2024.06.06 05:23:25
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.