Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NEGATYW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 06. 17
 • Barwny, 75 min

  Okres zdjęciowy: wrzesień, grudzień 2021.
  Lokacje: Bydgoszcz (Stary Rynek, Galeria Wspólna, Miejskie Centrum Kultury, Dworzec Główny PKP, ul. Mostowa), Ostromecko, Starorzecze Wisły Fordon.

Głównym bohaterem filmu jest Karol Weber. Urodził się w połowie lat 70. Jako kilkuletni chłopiec osiadł na prowincji, gdzie rodzice dostali domek w zamian za pracę nauczycieli w gminnej szkole. Tuż przed pójściem do szkoły Karol został sam z ojcem. Mama pod pozorem leczenia w miejskim szpitalu wyjechała i już nigdy nie wróciła. Pasją Karola była fotografia, pierwsze zdjęcia robił aparatem ojca. Karola poznajemy w trzech ważnych momentach jego życia - w wieku 7. lat, kiedy opuściła go matka, w wieku 18. lat kiedy przeżył swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat, kiedy świętuje 25. lecie pracy fotoreportera. Po wystawie Karol dowiaduje się o śmierci ojca. Udaje się w podróż, by go pochować. W nocnej eskapadzie pociągiem wracają do niego wspomnienia z ważnych i traumatycznych momentów życia. To swego rodzaju katharsis, a właściwie droga przez czyściec. Podróż do rodzinnego miasteczka jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu, w której Karol spotyka postaci z przeszłości - matkę, ojca, swoją pierwszą szkolną miłość Alinę i Adama, przyjaciela, którego zdradził. To, co widział Karol, co pamięta okaże się inne od tego co rzeczywiście się wydarzyło. Pada pytanie - czy Karol pojmie przeszłość, czy znajdzie prawdę, czy będzie tkwił w stworzonej przez siebie historii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WYSPA
Powieść
AutorDmitrij Strelnikoff
2022.06.25 00:08:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski