Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYGODY JOANNY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Premiera:
  1996. 05. 25
 • Barwny (Eastman Kodak), 87 min

Filmy Anny Sokołowskiej z reguły poruszają problematykę dziecięcą i młodzieżową. Ich najmocniejszą stroną są zwykle bardzo dobre występy młodocianych aktorów, którzy zjednują publiczność autentyzmem i naturalnością. Najciekawsze dokonania reżyserki to "Wielka, większa i największa", "Beata", "Julia, Anna i Genowefa" oraz "Bułeczka" ciepło przyjęte przez krytykę, a zwłaszcza widzów.
Akcja "Przygód Joanny" rozpoczyna się przed świętami Bożego Narodzenia. Mała Ania marzy, by na gwiazdkę dostać lalkę Joannę, którą zobaczyła na sklepowej wystawie. Niestety, wkrótce kupuje ją młody mężczyzna i wywozi w nieznanym kierunku żółtym samochodem. Dziewczynka popada w przygnębienie. Nic nie jest w stanie jej rozweselić. Tymczasem właściciel Joanny gubi ją. Lalka rozpoczyna tułaczy żywot. Przechodzi przez ręce wielu przypadkowych ludzi. Najpierw trafia do cyrku, w którym występuje z tresowanymi psami. Później dostaje się do zakładu naprawy zabawek, aż wreszcie przejmuje ją Iza, podróżująca z rodzicami do Gdańska. W czasie rejsu statkiem lalka wpada do morza. Wydaje się, że zginie już na zawsze w morskich odmętach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRZYGODY JOANNY
Powieść
AutorJadwiga Korczakowska
Wydanie I w roku 1967.

Varia
pokaż

2023.01.18 01:53:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych