Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RAFI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Premiera:
  2023. 10. 06
 • Barwny, 10 odcinków x 44 min

Tytułowym bohaterem serialu jest Rafał Nowak - klasyczny lekkoduch, który pewnego dnia zostaje potrącony przez samochód. Wtedy pojawia się Krystyna - wysłanniczka nieba, która przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. - Czy Rafi ma szansę wypełnić ten metafizyczny kontrakt? Czy będzie w stanie naprawić swoje błędy i jednocześnie zmienić życie innych? Czy poza wypełnianiem poleceń „ z góry” znajdzie prawdziwą miłość?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

Rafi zaczyna dzień, jak co dzień - od kawy z french pressu. Ale odtąd nic już nie będzie jak dotąd. Do mieszkania obok wprowadza się zwariowana Melka, zaś Piotr - właściciel kawalerki, którą wynajmuje Rafał, ściga go za nieopłacony czynsz. Wisienką na tym torcie jest Krystyna - dziwna postać, która pokazuje Rafałowi jego śmierć. W dodatku żąda, by udowodnił, że zasługuje na życie i nie przyjmuje odmowy. Rafał ma nadzieję, że szybko się jej pozbędzie. Ale nie wie, że tę nieziemską damę przysłał zaprzyjaźniony z nim antykwariusz Dariusz i że ona jako „kuratorka” zostanie z nim na dłużej. Nie wie też, że on sam jest przedmiotem zakładu Dariusza i Artura - niezbyt uprzejmego typa. I że czas pracuje zdecydowanie na jego niekorzyść.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Antykwariusz powierza Rafiemu zadanie do wykonania a ten wywiązuje się z niego na swój niekonwencjonalny sposób. Przy okazji poznaje Martę, która poświęciła dla męża swoją literacką karierę. Trafia też do fundacji Karoliny i widzi, że sąsiadka Melka próbuje tu zorganizować życie Zoji, która uciekła z rodzinnego domu. Dzięki zaangażowaniu swojej kuratorki Rafi mobilizuje wszystkie swoje siły i wręcz emanuje empatią. Dzięki temu zarówno Marta, jak i Zoja mają szansę zmienić swoje życie. Problem w tym, że Rafi czasem, zamiast powiedzieć co trzeba, woli rzucić piłką tenisową. Bez względu na konsekwencje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Po siarczystej libacji ze swoim kumplem Szmajką, Rafiemu udaje się uratować paczkę kawy przed złodziejem. Niestety, Elwira - właścicielka sklepu z kawą- nie okazuje mu wdzięczności. Rafi jest tym bardziej dotknięty, bo stracił portfel. Ale nie ma czasu tego rozpamiętywać - musi zająć się maleńkim synkiem Szmajki jego żony Aśki. Nie udaje mu się wcisnąć bobasa ich wspólnemu przyjacielowi - Marasowi, bo ten akurat szykuje się do wyścigu życia. Za to Krystyna, mimo że nie znosi udzielać nikomu podpowiedzi, lekko steruje Rafim, aby znalazł w parku tajemniczą teczkę z dokumentami. Próba rozszyfrowania jej zawartości z pomocą Melki uświadamia mu, że przypadkowo spotkane przez niego przyjaciółki z parku wcale nie pokłóciły się z powodów materialnych a złodziej kawy nie jest bandytą, tylko człowiekiem, któremu los odebrał życiową szansę. Wtedy na drodze Rafiego pojawia się tajemnicza motocyklistka, Lilly.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Melka ratuje nieznajomego, starszego pana przed wypadkiem. Okazuje się, że to sympatyczny, choć bardzo samotny Marian. Melka i Rafi wpadają na pomysł, by poznać go z sąsiadką Lucyną, która też jest już na emeryturze. Karolina ma poważne kłopoty z nastoletnim synem, ponieważ Grześ czuje się odrzucony przez ojca. Rafi, który nigdy nie zaznał miłości rodzicielskiej, pomaga zająć się Grzesiem, a nawet angażuje się w naprawę relacji syn-ojciec. Kiedy późnym wieczorem wraca do domu, przypominają mu o długach podwórkowi wierzyciele. Mocno obrywa i traci przytomność. Z opresji ratuje go Lilly. A przynajmniej tak mu się wydaje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Rafi szuka Lilly. Chce jej podziękować za uratowanie życia. Czuje się ważny. W końcu komuś na nim zależy. Godzinami przeczesuje media społecznościowe, jeździ po mieście i wypytuje o Lilly z takim zaangażowaniem, że nawet jego przyjaciele nieco się z tego śmieją. Lilly wie, że Rafi stracił dla niej głowę i obserwuje sytuację z daleka. Tymczasem Melka zaczyna reagować alergicznie na jego zachwyty nad nieznajomą motocyklistką. Krystyna uważa, że razem z Antykwariuszem powinni odpuścić sobie Rafiego i zająć się kimś innym. Dariusz jednak ma do niego słabość. Tym bardziej, że widzi dobre serce Rafiego, który zaangażował się w poszukiwanie stand-uperki, która wygrała konkurs na najlepszy występ i nagle zniknęła.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Melce coraz mniej podobają się zachwyty Rafiego nad Lilly. Podczas gdy Rafiemu coraz bardziej podoba się Lilly, która pożycza mu sporą sumę, by mógł spłacić długi. Niestety, w życiu Lilly pojawia się jej dawny narzeczony – Sven. Rafi ma wątpliwości czy Krystyna istnieje naprawdę, czy jest tylko wytworem jego wyobraźni. Zachowanie Rafiego powoduje, że przyjaciele zaczynają się martwić o jego zdrowie, bo coraz częściej rozmawia sam ze sobą. W końcu daje się przekonać Marasowi i Szmajce, żeby się zbadać, tym bardziej, że wszystko wskakuje na guza mózgu. Jednak zanim Rafi trafi do lekarza, zajmuje się 19-letnią Wiką, która uciekła z domu, gdzie była molestowana przez ojczyma i wydawało się jej, że znajdzie bezpieczne schronienie i pieniądze pracując w klubie Go-Go.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Rafi z niepokojem czeka na wyniki badań. W obliczu czyhającej śmierci, idzie nawet do kościoła, by porozmawiać ze spotkanym w szpitalu księdzem. Ale szybko okaże się, że to ksiądz jest w większym kłopocie, bo musi zmierzyć się z konsekwencjami tego, co zrobił przed wstąpieniem do seminarium. I to Rafi pomoże mu podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Tymczasem Artur i działająca w nim zmowie Lilly nie próżnują, aby wygrać zakład z Dariuszem. Do Melki wracają koszmary z przeszłości i poczucie winy za spowodowanie czyjejś śmierci. Nie może też zapomnieć o Rafim, który zakochał się w Lilly. Ale Swen nie odda jej bez walki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Lilly proponuje Rafiemu pracę w jej klubie - ma zostać menadżerem. Zachwycony tą propozycją Rafi chwali się tym na prawo i lewo, ale ani Melka ani Dariusz nie podzielają jego entuzjazmu. Melka się poddaje – przyznaje przed Karoliną, że Rafi nie jest jej obojętny, ale jej zdaniem jest już za późno, by mogli być razem. Nie jest w stanie znieść obecności Lilly- szczególnie odgłosów miłosnych i nocnych uniesień, które dobiegają zza ściany, postanawia więc poszukać nowego lokum. Tymczasem Szmajka z żoną jadą do hotelu na prawdziwą randkę, a Lilly jest głęboko rozdarta między swoją miłością do Swena a strachem przed Arturem, który każe jej osaczyć Rafiego. Kiedy Swen chce ostatecznie odzyskać Lilly, dochodzi do tragedii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Rafi nie może pozbyć się poczucia winy w związku z tym, co stało się ze Swenem, a Lilly nawet nie kryje tego, że jest załamana. Rafi zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać Swena a jej uczucia do niego nie były szczere. Jest mu ciężko, ale nie rozpacza – ma teraz ważniejsze zadanie: musi pomóc Marianowi, ukochanemu Lucyny, który trafił do szpitala na oddział kardiologii. Tam odkrywa, że lekarz Mariana, który uchodzi za Religę XXI wieku, wcale nie jest takim kryształowym człowiekiem, za jakiego go uważają. Wprost przeciwnie – jest gotów zabić pacjenta. Szala uczuć Rafiego powoli przechyla się na stronę Melki, więc czujny Artur zmusza Lilly, żeby odpowiednio szybko zaczęła działać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.12.02 00:44:51
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.