Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REPUBLIKA DZIECI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2023. 02. 12
 • Barwny, 3 odcinki x ok. 45 min

  Emisja w TVP 1: 12 - 26 lutego 2023.

Odcinek 1: W domu malarza Jacka Malczewskiego odbywa się spotkanie z innymi malarzami. Tematem jest powstrzymanie ucieczek postaci mitologicznych z ich obrazów. W tym samym czasie anioł Rafał i Tobiasz z obrazu Wiosna odnajdują się we... współczesności. Obserwują grupę dzieci z domu dziecka, wracających z protestu pod zaporą wodną. Dzieci nie chcą otwarcia zapory, bowiem woda zaleje teren na którym położona jest ich placówka, one zaś zostaną rozdzielone i rozesłane po całym kraju. Tobiasz postanawia dostać się do domu dziecka i zorganizować ucieczkę w miejsce, w którym dzieci będą same stanowić o sobie.

Odcinek 2: Załaskotany Wojtek potrzebuje pomocy. Tobiasz decyduje, że uda się po nią najlepiej pływający Grzesiu. Dzieci robią tratwę z trzciny i przeprawiają Grzesia na drugą stronę rzeki. Wszystko to widzi ukryta na drugim brzegu Andżelika. Zawiadamia Edka, że dzieci zaczynają wracać, prosi by załatwił motorówkę do przeprawy. Grzesiu dociera do doktora Jaszczura. Razem wracają motolotnią na bagna, by ratować nieprzytomnego Wojtka. Akcja kończy się sukcesem. W tym samym czasie Andżelikę przyzywa na drugi brzeg mały faun Permano. Chłopiec potrzebuje pomocy.

Odcinek 3: Andżelika budzi się w swoim gabinecie w domu dziecka. Ledwo pamięta zdarzenia z ostatnich godzin. Pan Józef uświadamia jej, że właśnie trwa uruchomianie zapory, a dzieci nie wróciły z nią z bagien. Kobieta rusza po pomoc do doktora Jaszczura. Lecą razem za rzekę. Trwa uruchomianie zapory, inżynierowie zamykają śluzy, woda w jeziorze zaczyna się podnosić. Z bagiennej wioski wychodzą jej mieszkańcy, zwierzęta i dzieci z domu dziecka. Zmierzają w kierunku jeziora, tam wsiadają na tratwy i płyną w kierunku gór.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2023.03.18 18:59:54
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych