Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HISTORYJA O CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIU PAŃSKIM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2023
  • Premiera:
    2023. 04. 11
  • Barwny, 74 min

    Rejestracja spektaklu, którego premiera spektaklu odbyła się 7 kwietnia 2022 roku w Teatrze im. Osterwy w Lublinie.

Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” to szesnastowieczne misterium rezurekcyjne, opowiadające o Zmartwychwstaniu na podstawie Ewangelii. Łączy codzienność bohaterów dramatu, którymi obok postaci biblijnych są kupcy czy pasterze. W adaptacji Jarosława Gajewskiego i Redbada Klynstry-Komarnickiego zderzają się ze sobą różne światy: sacrum i profanum, codzienność z religijnością, to, co współczesne, z tym, co dawne. To też wyjątkowe spotkanie aktorów teatru repertuarowego z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie z aktorami Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.
W „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” odnaleźć można cały ogrom problemów niezwykle płodnych teatralnie. Język tego utworu jest językiem naszych korzeni. Kiedy wsłuchamy się w jego wibracje, zyskamy wiedzę, którą trudno jest zwerbalizować. Po to też mamy teatr, by dotykać tych problemów, z którymi sobie nie radzimy, a takim tematem jest tajemnica śmierci, zmartwychwstania, takim tematem są tajemnice wiary chrześcijańskiej, które zrodziły kulturę Europy” – powiedział Jarosław Gajewski. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HISTORYJA O CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIU PAŃSKIM
AutorMikołaj z Wilkowiecka

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2023.04.16 19:15:14
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.