Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEYOND FORGIVENESS

 • Tytuł polski: ANIOŁ ŚMIERCI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 89 min

Frank Wasinsky jest detektywem chicagowskiej policji. Policjantem jest również jego młodszy brat, Marty. Pewnego wieczoru Marty zostaje brutalnie zastrzelony na ulicy na oczach brata. Frank rusza w pościg za mordercami, zabija dwóch z nich, braci Marka i Jerzego Górnickiego z Zakroczymia. Ale trzeciemu ze sprawców, temu, który oddał śmiertelne strzały, udaje się uciec. Frank widzi tylko przez chwilę jego twarz z charakterystyczną blizną. Domyśla się, że mężczyzna również przyjechał do USA z Polski, więc wkrótce zjawia się w Warszawie, chcąc pomścić Marty'ego. Dowiaduje się, że bracia Górniccy pracowali dla szefa rosyjskiej mafii w Warszawie, Zelepuchina. Jego tropem Frank rusza na Pragę i przypadkowo trafia w środek strzelaniny na tamtejszym bazarze. Wśród sprawców zauważa zabójcę swego brata, ale bandzior znów mu ucieka. Natomiast Frank zostaje zatrzymany. Przesłuchuje go inspektor Tadeusz Bielski z MSWiA. Wasinsky poznaje też komisarza Morsztyna z Komendy Stołecznej, prywatnie ojca pięknej pani chirurg, Anny, związanej z Bielskim. Anna zaprasza Amerykanina na przyjęcie do pałacyku należącego do znanego chirurga, doktora Lema, w którego zespole pracuje. Policyjna intuicja od razu podpowiada Frankowi, że doktor Lem coś ukrywa. Od swego przyjaciela z policji, Żmudy, Wasinsky dowiaduje się, że poszukiwany przez niego bandzior to Jurij Spigielski zwany Blizną, prawa ręka Zelepuchina, mający na sumieniu życie wielu ludzi. Frank prosi Żmudę o wskazówki, gdzie szukać Blizny, ale policjant zapewnia go, że Rosjanin sam go znajdzie. Nie myli się. Frankowi udaje się jednak przechytrzyć Bliznę. Dociera jego śladem do kryjówki Zelepuchina i tam rozprawia się z bossem i jego pomocnikiem. Jego misja w Polsce wydaje się skończona, ale już na lotnisku Frank zmienia zdanie. Powiązawszy zniknięcie małego Rosjanina, Saszy, z działalnością doktora Lema i jego bliskimi kontaktami z Morsztynem, Wasinsky wpada na trop przestępczej afery, w którą zamieszana jest grupa chirurgów pewnego szpitala. Wszystko wskazuje na to, że Lem zabija ludzi, żeby zdobywać organy do przeszczepów. Z pomocą Anny Frank próbuje znaleźć na to dowody. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.09.18 00:39:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego