Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAGNETO

w AUTREMENT

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1998. 08. 04
 • Barwny, 86 min

  Zdjęcia do filmu powstały w roku 1992.
  Lokacje: Złoty Stok, Kotlina Kłodzka, ok. Lądka Zdroju.

Do rodzinnego miasteczka Gołubin przyjeżdża po latach Lena, mieszkająca obecnie we Francji. Wiele razy próbowała wrócić do przeszłości, poznać prawdę o ojcu, jednak sama nigdy nie zdobyła się na odwagę. Teraz towarzyszy jej francuska dziennikarka. Ci, którzy znali ojca Leny osobiście lub zasłyszeli krążące o nim legendy, wspominają jego dzieje. Józef Magneto został pochowany na miejscowym cmentarzu. Jego skromny grób zdobi jedynie drewniana tabliczka z napisem "Józef Magneto, który przyciągał metale". Był sierotą. Ojciec zginął na wojnie, pozostały po nim jedynie medale, matka zmarła na suchoty. Magnetyczne zdolności chłopiec przejawiał już od dzieciństwa. Przez to zupełnie niezasłużenie ściągnął na siebie gniew księdza, który sprawił mu tęgą chłostę. Potem jeszcze nieraz nadprzyrodzone zdolności przysporzyły mu kłopotów, a nawet doprowadziły do życiowych dramatów. Józef Magneto wyrósł na przystojnego młodzieńca, chciał zacząć życie od nowa. W pewien dzień targowy zjawił się na rynku miasteczka, gdzie tłumnie gromadzili się ludzie. Jedną z głównych atrakcji były występy artystów. Dyrektor cyrku, przypadkowo dowiedziawszy się o umiejętnościach Magneto, zwerbował go do trupy. Od tej pory Józef wędruje wraz z cyrkowcami od miasteczka do miasteczka. O jego sławę i urodę jest zazdrosny nożownik Kosa, zwłaszcza że rywal skradł serce jego ukochanej Wody. Pewnego dnia Kosa uprowadza dziewczynę, o której Magneto już nigdy nie będzie mógł zapomnieć. Nie zapomni o niej nawet wówczas, gdy się ożeni i będzie miał córkę. Film, zrealizowany w koprodukcji polsko-francuskiej, miał być jednym z odcinków sześcioczęściowego cyklu "Autrement". Na skutek kłopotów finansowych przedsięwzięcie upadło. Ostatecznie powstał jedynie "Magneto".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.01.28 22:32:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych