Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYSTAŃ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Premiera:
  1999. 11. 30
 • Barwny (negatyw: Vision-Kodak Color), 854 m, 77 min

"Zrobiłem film, jaki sam chciałbym zobaczyć, przy realizacji pracowali niemal wyłącznie moi rówieśnicy, ludzie, którym jeszcze zależy i film był efektem zaangażowania nas wszystkich, naszej pasji. Historia jest współczesna, a właśnie takie interesują mnie i ludzi w moim wieku. Nie siliłem się na komercyjne kino akcji ani kino artystyczne - zrealizowałem uczciwy film o tym, co mnie obchodzi" - mówił w jednym ze swych nielicznych wywiadów debiutant Jan Hryniak, trzydziestoletni absolwent architektury i łódzkiej "Filmówki".
Karolina pracuje w prowincjonalnej szkole jako świetliczanka. Jej życie wydaje się puste i bezbarwne. Jan przyjeżdża do miasteczka, aby wziąć udział w seminarium dla "młodych biznesmenów". Zaintrygowani sobą odnoszą wrażenie, że wreszcie odnaleźli uczucie, na które długo czekali. Kiedy Karolina wyrusza do Warszawy na spotkanie z Janem, w ślad za nią podąża 12-letni Szymek, chłopiec zakochany w swojej "pani ze świetlicy". Jak się okazuje, uciekł z domu, nie ma pieniędzy ani biletu. Karolina musi zaopiekować się uciążliwym towarzyszem podróży. Nakazuje chłopcu czekać w umówionym miejscu, a sama jedzie na spotkanie z Janem. Randka niespodziewanie dla niej przeradza się w seans Amwaya. Jan chce zaimponować dziewczynie z prowincji swoją obrotnością i światowością. Przerażona Karolina ucieka. Po licznych perypetiach dociera wraz z chłopcem do swojego miasteczka. Idą nad rzekę, w stronę starej przystani, którą tak bardzo lubią...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1998
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za główną rolę kobiecą
 • 1998
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za montaż
 • 1999
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-Złoty Jańcio (nagroda główna)
  nagroda organizatorów za obiecujący debiut
 • 1999
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Jury Młodzieżowego
  nagroda specjalna przyznana przez Jury Młodych
 • 1999
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Dyplom Honorowy
  przyznany przez Jury Profesjonalne za debiut scenariuszowy
 • 1999
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Prezydenta RP
  nagroda pozaregulaminowa przyznana przez Jury Młodych "za młodość i za film "Przystań"
 • 1999
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda im. prof. Bolesława Lewickiego uczestników seminarium dla nauczycieli
  nagroda pozaregulaminowa przyznana przez uczestników seminarium nauczycielskiego za "film o szczególnych walorach wychowawczych"
2023.01.18 01:54:57
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.