Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAEKWONDO

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska, Korea Południowa
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 91 min

    Lokacje: Warszawa.

"Mieszkam w Polsce ponad dwa lata. Wiem, że jesteś w Berlinie, ale nie mam odwagi zadzwonić do ciebie. Kilka razy próbowałem to zrobić, lecz zawsze rezygnowałem w ostatniej chwili. Dzisiaj są twoje dziewiętnaste urodziny, chciałbym być razem z tobą i móc osobiście złożyć ci życzenia..." Tak zaczyna się pierwszy film zrealizowany w koprodukcji polsko-koreańskiej.
Bohater, czterdziestoletni Koreańczyk, pisze list do córki. Kim zajmuje skromne mieszkanie w starej, zrujnowanej kamienicy na warszawskiej Pradze. Wyjechał z rodzinnego kraju przed trzynastoma laty, zostawił rodzinę w Seulu. Żona została sama z córką Yumi. Jego rozpierała młodość, miał głowę pełną pomysłów i marzeń. Wiele podróżował, był w Anglii, we Francji, ale nigdzie długo nie zagrzał miejsca. Imał się różnych zajęć. Polska to kolejny przystanek w jego życiu, tu próbuje poukładać wszystkie sprawy, znaleźć swoje miejsce na ziemi. Jest mistrzem taekwondo. Prowadzi dzielnicowy klub sportowy. Kilkuletni chłopcy zgłębiają pod jego okiem trudne tajniki sztuki walk wschodnich. Na drodze Kima pojawia się dwoje młodych Polaków. Mimo że zna ich od niedawna, czuje, że są mu bardzo bliscy. Przypominają mu jego lata młodości. Jak on kiedyś, są spragnieni nowych wrażeń i przygód. Jola pracuje jako kelnerka w niewielkiej restauracyjce. Marzy o wyjeździe do Holandii, już nawet poczyniła pewne kroki w tym kierunku. Poznali się przypadkowo. Kim obronił dziewczynę przed chuliganami, którzy wyrwali jej torebkę na ulicy. Dwudziestokilkuletni Michał przyszedł pewnego dnia do klubu Kima. Chciał u niego trenować. Chłopak jest związany z grupą przestępczą, żyje z kradzieży samochodów. Odszedł z domu, w którym nigdy nie mógł znaleźć wspólnego języka z ojcem. Kim zaprzyjaźnia się z nim, ma nadzieję, że poprzez sport sprowadzi chłopaka na lepszą drogę. Taekwondo to nie tylko żmudne ćwiczenia i walka, ale również zasady moralne - jak twierdzi mistrz. Kształtuje charakter, daje siłę i spokój. Michał pomieszkuje u Kima. Kiedy administracja przysyła zawiadomienie o nakazie opuszczenia budynku przeznaczonego do rozbiórki, obaj zostają bez dachu nad głową. Ojciec Michała wyrzuca syna, nie chce w swoim domu żadnych "żółtków". Na razie pozostaje im klub. Michał jest zdolnym uczniem taekwondo, ma szansę na zagraniczne stypendium. Wszystko jednak zaczyna się komplikować i Kim decyduje się na wyjazd do Berlina, do córki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:20:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman