Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AWANTURA O BASIĘ

AWANTURA JEDENASTA CZYLI RZECZ O METODZIE LECZENIA SERCEM (11)

  • Odcinek serialu
  • 27 min

Niestety, powrót profesora Bzowskiego do kraju nie wpływa na poprawę jego zdrowia, również wizyta u wybitnego neurologa nie przynosi rezultatów. Nieszczęsny człowiek, który "umarł za życia", nadal tkwi w swoim zamkniętym świecie. Basia, która z taką determinacją walczyła o odnalezienie zaginionego, teraz postanawia sama odszukać jego duszę. Zabiera ojca do małej rybackiej wioski, by tam w spokoju powracał do zdrowia. Jest stale przy nim i opiekuje się nim najczulej. Dopiero na wieść o ciężkiej chorobie Walickiego Basia wyjeżdża do Warszawy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

AWANTURA DWUNASTA CZYLI RZECZ O LITERACKIM PODSTĘPIE KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO (12)

  • Odcinek serialu
  • 27 min

Śmierć pierwszego opiekuna Basi, aktora Walickiego, "krwawego Heroda" o złotym sercu, okrywa żałobą grono przyjaciół. Adam Bzowski, choć przystosował się do bycia wśród ludzi, nadal żyje w swoim wewnętrznym świecie. Basia pokazuje ojcu znane mu niegdyś miejsca w nadziei, że coś poruszy jego umysł i pomoże odzyskać pamięć. Podczas wizyty u profesora Sommera Bzowski zaczyna zachowywać się dziwnie. W pracowni uczonego, która przed laty była jego drugim domem, jego umysł budzi się z uśpienia. Basia ma nadzieję, że jakiś wstrząs ostatecznie wyrwie ojca z mroków niepamięci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.08.12 00:14:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency