Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LES POSSÉDÉS

 • Tytuł polski: BIESY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1988
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Język:
  francuski
 • Barwny (negatyw: Agfa Color XT), 113 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. teren Uniwersytetu Warszawskiego), stacja kolejowa Białowieża Towarowa, osada leśna Grudki, Piotrków Trybunalski (cerkiew, ulice: Pijarska, Konarskiego, Grodzka, Farna, Pereca, Wojska Polskiego), wieś Wola Grzymalina (nieistniejąca, obecnie teren kopalni Bełchatów).

Filmowa adaptacja powieści Fiodora Dostojewskiego "Biesy". Akcja filmu rozgrywa się w 1870 w Rosji. Grupa młodych aktywistów pochodzących z tego samego miasteczka wraca do Rosji ze Szwajcarii. Młodzi marzą o obaleniu dotychczasowego reżimu. W Rosji panuje niepokój, zanosi się na rewolucję. Jeden z członków grupy młody robotnik i aktywista Szatow postanawia opuścić grupę. Dla osobistej satysfakcji jednego z członków grupy, zastaje wydany na niego wyrok śmierci. Bohater ginie z rąk swoich konspiracyjnych współtowarzyszy. Przyczyną zabójstwa było odmówienie posłuszeństwa. Młodzi ludzie zostają związani ze sobą mrocznym zabójstwem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BIESY
Powieść
AutorFiodor Dostojewski

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 02:00:53
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.