Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

13 POSTERUNEK

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997-1998
 • Premiera:
  1997. 12. 24
 • Gatunek:
  Komedia, Sitcom
 • Barwny, 41 odcinków x ok. 25 min

  Odcinki 1-8 nie są numerowane. Kolejność wpisania tych odcinków według wydania na DVD.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 25 min

Życie na posterunku toczy się dosyć spokojnie. Co jakiś czas tylko dzwoni telefon lub przychodzi kobieta, która twierdzi, że została zgwałcona. Porządek zostaje zmącony, kiedy Zofia (I) dowiaduje się od koleżanki z Komendy Głównej Policji, że ich komendant Władysław ma zostać przeniesiony, a na jego miejsce przysłany nowy. Kiedy więc pojawia się Cezary Cezary wszyscy biorą go za nowego komendanta. Ten, początkowo zaskoczony, wkrótce zaczyna podejmować wiele decyzji, głównie dotyczących zakupu nowych rzeczy m.in. stołu bilardowego i telewizora. Od razu wpada w oko Kasi. Okazuje się jednak, że Cezary został przysłany ze szkoły policyjnej do pracy w charakterze zwykłego posterunkowego, a komendant nie zostanie nigdzie przeniesiony. Kiedy komendant dowiaduje się, że Cezary podszywał się pod niego jest bardzo zły. W pewnym momencie słychać strzał, a Władysław oświadcza, że miał miejsce wypadek przy czyszczeniu broni. Wszyscy są przerażeni. Jednak na szczęście kula uszkodziła tylko portret psa komendanta - Pershinga. Luksus i Arnie przyprowadzają na posterunek prostytutkę Jolę - dziewczynę Cezarego, który początkowo daje do zrozumienia, że ją zna, lecz później zaprzecza, że ją kiedykolwiek wcześniej spotkał oraz Agnieszkę - jego siostrę, która widziana w towarzystwie Joli również zostaje wzięta za prostytutkę. Żona Stępnia grozi, że się z nim rozwiedzie. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 25 min

Kiedy na kontrolę przybywa inspektor Pieżchała i podinspektor Kot z Wydziału Wewnętrznego Kasia, Arnie, Luksus i Zofia (I) opuszczają posterunek. Kontrolujący udają się natomiast do komendanta. W międzyczasie przybywa Czarek i przyprowadza zalanego Stępnia, który upił się z powodu grożącego mu rozwodu. Następnie wchodzi bezdomny Janek, który także jest dziś pijany, ale sam udaje się do celi. Wkrótce przychodzi mężczyzna i zanim udaje mu się powiedzieć w jakiej sprawie przybył pada jak martwy na podłogę. Po chwili z patrolu wraca Kasia. Czarek opowiada mu, co się wydarzyło i oboje chowają rzekomego trupa w szafie. Bezdomny Janek krzyczy, że chce zobaczyć trupa, więc Czarek uderza go pałką tak, że ten traci przytomność. W odwiedziny wpada również Jola, która słysząc, że w szafie jest trup, mdleje. Czarek i Kasia i ją umieszczają w szafie. Stępień również zaczyna zachowywać się bardzo głośno, więc Czarek i jego uderza pałką. Korzystając z chwili spokoju Czarek i Kasia wynoszą "pierwszego trupa" na zewnątrz. Po chwili z gabinetu komendanta wychodzi inspektor Pieżchała i podinspektor Kot. Widząc leżącego Stępnia sądzą, że jest martwy. Jednak Stępniowi po chwili wraca świadomość. Kontrolujący są przekonani, że również w szafie znajduje się trup, gdyż słyszeli krzyki bezdomnego Janka. Po otwarciu szafy okazuje się, że jest w niej tylko przestraszona Jola, a komendant sugeruje, że inspektor Pieżchała ma przywidzenia. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 25 min

Z akcji "Solidarni z powodzianami" wraca komendant z Arniem. Po chwili przychodzi producent, który grozi, że zabije aktora, gdyż ten nie potrafi nauczyć się swej roli. Czarek podejmuje próbę nauczenia aktora tekstu, ale okazuje się to niemożliwe, więc wyrzuca go z posterunku. Komendant zarządza akcję "oczyszczenia terenu z dziwek". Wszyscy mają wziąć w niej udział, a posterunek ma zostać zamknięty. Pierwszy wraca Czarek i przynosi swą dziewczynę Jolę. Korzystając z faktu, że są sami, zabawiają się. Następnie Kasia i Zofia (I) przynoszą najstarszą prostytutkę w okolicy. Kasia widząc Czarka z Jolą stwierdza, że wszyscy faceci są tacy sami. Zofia (I) mówi jej, że Czarek nie jest dla niej. Stępień przyprowadza policjantkę "drogówki", gdyż widząc ją na rogu bierze ją za dziwkę. Arnie natomiast przyprowadza niewiele ponad 10-letnią dziewczynkę, gdyż zachowywała się wobec niego niegrzecznie. Komendant w zamian za nocne dyżury Czarka zgadza się wypuścić Jolę. Zwalnia także najstarszą prostytutkę, no i oczywiście policjantkę "drogówki" i dziewczynkę. Pojawił się jednak pewien problem, okazuje się bowiem, że została skradziona szafa pancerna z CKM'em i amunicją. Komendant jest przerażony, gdyż obawia się, że może stracić posadę, a nawet wolność, później jednak jego nastrój się poprawia, gdyż ma nadzieję, że nikt się nie dowie skąd skradziono broń. Przybywa inspektor Pieżchała i inspektor Kot i proszą o wyjaśnienia dotyczące skradzionej broni. Na nieszczęście przychodzi również Agnieszka i mówi, że w parku widziała dzieci bawiące się karabinem. Jednak w zręczny sposób Czarek przekonuje inspektorów, że dzieci na pewno bawią się krzesłem, a nie bronią. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie aktor, który wpadł po chwili i zapytał policjantów, dlaczego dzieciaki w parku strzelają z ich CKM'u. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 27 min

Komendant dowiaduje się, że posterunek ma odwiedzić biskup. Przerażony, swoim zastępcą na czas wizyty czyni Cezarego, po czym pośpiesznie opuszcza posterunek, radząc zrobić to samo wszystkim pozostałym. Jednak idzie z nim tylko Zofia (I), Kasia mówi, że nie opuści Czarka, również Stępień zostaje na miejscu. Przed wyjściem Komendant ostrzega, aby przy biskupie nie było żadnych aluzji do kościoła, polityki, a zwłaszcza seksu. Czarek zabiera się do sprzątania, poleca Kasi, aby zdjęła czerwone rajstopy, a Stępniowi, aby przy biskupie rozmawiał tylko o pogodzie. Początkowo nieco zdenerwowany, że w razie wpadki zostanie wyrzucony z pracy, później jest bardzo spokojny. Jednak chwilę przed przybyciem biskupa wraca Luksus z akcji likwidacji nielegalnego sex-shop'u i na środek posterunku wysypuje zarekwirowane tam "artykuły". Czarek natychmiast stara się wrzucić je do schronu, ale w momencie kiedy to robi, wchodzi biskup. Czarek na jego widok całkowicie wariuje, podpala owe "artykuły", tańczy wokół ogniska i wciąż mówi o seksie. Biskup jest oburzony. Kasia stara się jakoś załagodzić sytuację i oprowadza biskupa po posterunku. Jednak wkrótce nadchodzą kolejne komplikacje. Z szuflady wylatuje "lalka miłości" będąca prezentem od Arniego i Luksusa dla Czarka, zakonnice które przybyły z Biskupem, wpadają do schronu, w którym znajdują się "artykuły" z sex-shopu, z akcji wraca Arnie przebrany za księdza, przychodzi żona Stępnia i grozi że się z nim rozwiedzie, a na końcu przybywa dziewczyna Czarka - Jola, której umizgi w stosunku do Czarka tak denerwują Kasię, że rzuca się na nią. Kiedy udaje się wyrzucić prezent Czarka poza posterunek, wchodzi Agnieszka w ręku trzymając "lalkę miłości" i informując, że wyleciała ona właśnie z posterunku, a z akcji likwidacji kolejnego seks-shopu wraca Luksus z kolejną porcją "artykułów". Biskup mdleje. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 27 min

Na posterunek przybywa kobieta i prosi o odnalezienie jej ratlerka Homera. Podczas rozmowy między nią i Czarkiem dochodzi do nieporozumienia i kobieta sądzi, że jej pies nie żyje. Jest tym zrozpaczona. Czarek próbuje się jej pozbyć, podobnie chce uczynić komendant, kiedy jednak słyszy, że jest ona siostrą komendanta stołecznego, natychmiast wysyła chłopaków na poszukiwania zwierzęcia. W międzyczasie Władysław zaprasza właścicielkę psa do siebie, co sprawia, że Zofia (I) jest bardzo zazdrosna. Kasia natomiast przez telefon załatwia sprawę morderstwa w bibliotece. Po jakimś czasie Stępień przyprowadza Homera ale... osła. Kiedy Czarek go dotyka, ten wykopuje poza posterunek Arniego, który akurat stał za osłem. Czarek kolejny raz udaje się na poszukiwania ratlerka, ale kiedy wraca, mówi, że widział jak Pershing zagryzł psa odpowiadającego opisowi Homera. Okazuje się jednak, że Homer żyje, bowiem przynosi go Agnieszka, jednak natychmiast po wejściu na posterunek zamyka się w toalecie i żąda za niego okupu. Komendant zgadza się wypłacić żądaną sumę, więc właścicielka odzyskuje pupila. Przy okazji wychodzi na jaw, że komendant stołeczny - brat właścicielki psa - nienawidzi go. Później dowiadujemy się także, że porwanie psa przez Agnieszkę było zaplanowane przez Cezarego i pieniądze z okupu zostają podzielone między Czarkiem i Agnieszką. Kasia wracająca z patrolu słyszy, iż musi się zająć sprzątaniem po ośle Homerze. Przybywają także sanitariusze ze szpitala psychiatrycznego wezwani wcześniej przez Cezarego do właścicielki psa, kiedy sądził on, że ta zwariowała. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 27 min

Mimo że Zofia (I) nie może sobie poradzić z tłumem interesantów Czarek i Stępień oglądają pojedynek bokserski między Polakiem a czarnoskórym zawodnikiem, który to zwycięża. Komendant widząc nieróbstwo Czarka daje mu do wykonania mnóstwo poleceń m.in. przyniesienia karmy dla Pershinga. Przed wyjściem Czarek błyskawicznie załatwia ogromnie wysokiego koszykarza oraz kobietę, której spóźnia się okres. Stępień natomiast zostaje wysłany, aby złapać jadowite żaby. Po powrocie Czarek zastaje na posterunku tylko Zofię (I), którą prosi o pomoc przy inwentaryzacji. Przez nieuwagę rozsypuje przyniesiony worek karmy dla psa na podłogę. Na posterunek przybywa małżeństwo, któremu zepsuł się samochód wraz synem, pianistą - geniuszem. Syn jest jednak wyjątkowo niekulturalny i zarozumiały. Swym zachowaniem bardzo denerwuje Czarka, który go nieco poturbowuje, chłopak przewraca się na wysypanej karmie i łamie nogę. Zostaje natychmiast umieszczony na wózku inwalidzkim. Od fryzjera wraca Kasia, która zrobiła sobie młodzieżową fryzurę, przychodzi także Agnieszka. Obie dziewczyny chcą przestawić wózek inwalidzki, który ma napęd elektryczny, ale jedyne co udaje im się zrobić, to rozpędzić go i jeszcze bardziej zranić chłopaka, który teraz jest cały w bandażach. Arnie i Luksus przyprowadzają Wicemistrza w boksie. Pianista denerwuje również jego, więc ten łamie palce chłopakowi. Wicemistrz zostaje zamknięty w celi, ale i tak zauważa Agnieszkę, która bardzo mu się podoba. Ta początkowo tym zachwycona, potem przerażona opuszcza posterunek. Wreszcie wraca Stępień i przynosi złapane jadowite żabki. Jedna z nich wskakuje Kasi pod bluzkę i kąsa ją, paraliżując rękę. Czarek próbuje ją wyciągnąć, ale i on zostaje ugryziony i sparaliżowany. Komendant, który również wrócił z miasta, jest zbulwersowany niemoralnym zachowaniem Czarka trzymającego rękę pod bluzką Kasi. Jednak jedna żaba ratuje Czarkowi życie, bowiem kąsa Wicemistrza, który uciekł z celi, tak że Czarek z łatwością go powala, ku zachwytowi Kasi. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1997
 • 27 min

Na posterunek ma przyjechać komisja lekarska, która ma ocenić psychiczny stan policjantów. Komendant zdenerwowany bardziej niż zwykle, gdyż miał sen o tym jak Pershing zagryzł go na śmierć, wysyła wszystkich na patrol, a na miejscu każe pozostać najbardziej normalnej ze wszystkich - Kasi. W międzyczasie na komendę wpada kolega Czarka z wojska i wchodzi do szafy, aby po jego powrocie zrobić mu niespodziankę. Wreszcie przybywa komisja. Kasia walczy z kolegą Czarka, który próbuje wydostać się z szafy. Komisja udaje się do komendanta i od razu zauważa, że ten drażni swego psa i w ogóle jest zdenerwowany. Kasia na prośbę szefa udaje się po wiktuały. Na posterunek przybywa Zofia (I), która zostaje wystraszona przez kolegę Czarka po raz kolejny próbującego wyjść z szafy. Przerażona Zofia (I) biega i wykrzykuje, że widziała diabła. Na komendę wraca Cezary wraz z Rosolakiem, który groził swemu sąsiadowi wiertarką. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przekonuje Czarka, aby ten wyładował się wywiercając wiertarką dziury w szafie. Czarek nie wiedząc nic o swym koledze, robi to. Widząc to, komisja również Czarka nie uznaje za normalnego, podobnie przybyłego Stępnia, który bierze lekarzy za piekarzy i szydzi z nich. Obraz Czarka jest jeszcze gorszy, kiedy wpada Agnieszka i mówi, że w nocy czuła się bardzo samotna bez niego. Lekarze uważają więc, że Czarek sypia ze swą siostrą. Luksus w chwilach zdenerwowania bardzo się jąka, kiedy więc po powrocie z patrolu widzi lekarzy, nie może wypowiedzieć słowa. Kasia przybywa z wiktuałami i widząc przedziurawioną szafę jest przerażona, zwłaszcza że z szafy wydostaje się czerwona ciecz. Okazuje się, że cieczą tą jest wino, a koledze Czarka nic się nie stało. Komendant otrzymuje jednak fax, że ze szpitala psychiatrycznego uciekło dwóch pacjentów i podają się za lekarzy. Wszyscy myślą więc, iż przybyli lekarze tylko ich udają, dlatego zostają zamknięci w celi. Wreszcie zjawia się dwóch mężczyzn w fartuchach, którzy zostają wzięci za właściwych lekarzy, jednak kiedy Ci podchodzą do celi, wychodzi na jaw, że to oni są zbiegłymi pacjentami, a zamknięci w celi lekarze - prawdziwi. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 25 min

Na posterunek zostaje przyprowadzony Dzięcioł, który mimo że jest już w kwiecie wieku zachował młodzieńczy temperament i swym głośnym "zachowaniem" zakłóca spokój sąsiadów. Stępień wpadł w wyjątkowo ponury nastrój, gdyż czuje się bardzo stary. Szuka zrozumienia u bezdomnego Janka, ale okazuje się, że ten jest od niego młodszy. Jednak nie przeszkadza to im we wspólnym napiciu się i urządzenia "śpiewów". Na posterunek przybywa generał, ale wydaje mu się, że trafił do baru. Zofia (I) idzie więc przynieść coś do jedzenia. Czarek próbuje jakoś zabawić gościa, ale nie wychodzi mu to najlepiej. Głośne śpiewy irytują generała, który jest przekonany, że wydobywają się one z gramofonu. Przybywa bardzo młoda kobieta w młodzieżowym stroju. Mimo iż generał przedstawia ją jako swoją żonę, wszyscy uważają, że jest ona dziwką i każą jej przyjść zarejestrować się w piątek. Wraca Zofia (I) z jedzeniem i alkoholem. Do Czarka, Zofii (I), Kasi i generała przyłączają się Stępień i bezdomny Janek i wszyscy razem urządzają sobie spotkanie przy kieliszku. Na chwilę przybywa także Agnieszka, która jest obiektem zaczepek generała. Kiedy generał po utracie przytomności leży bez ruchu, przybyły właśnie Arnie sądzi, iż ten nie żyje. Komendant wzywa do siebie Kasię. Po jakimś czasie wraca od niego bardzo zmartwiona. Na pytania kolegów odpowiada, że dowiedziała się, że Zofia (I) odejdzie od nich, a na jej miejsce zostanie przydzielona... Zofia (II). I istotnie przybywa "nowa" Zofia (II). Początkowo nie wzbudza niczyjej sympatii, ale kiedy cuci generała, podarowuje Kasi perfumy i pozytywnie wyraża się o Stępniu (który wyraźnie jest nią zachwycony), wszyscy szybko ją akceptują i zapominają o "starej" Zofii (I), gdyż sądzą, że przechodzi na emeryturę. Komendant informuje jednak wszystkich, że "stara" Zofia (I) zostaje przeniesiona do Wydziału Wewnętrznego, w którym będzie zajmowała się kontrolowaniem pracy małych posterunków, takich jak... 13 Posterunek. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 28 min

Z powodu burzy i padającego deszczu wszyscy bardzo się nudzą. Jednak towarzystwo staje się pobudzone, kiedy Czarek po dotknięciu tostera zostaje porażony prądem. Na nieszczęście, kiedy przebywa z Kasią na patrolu, uderza w niego piorun doprowadzając go do stanu nieświadomości i ułomności. Zofia (II) odbiera serię telefonów o pojawianiu się zielonego kosmity. Po burzy przychodzi ogromny upał. Teraz wszyscy nie mogą znieść wysokiej temperatury. Czarek oblewa się wiadrem zimnej wody, a następnie łapie dwa będące pod napięciem przewody. Kolejne porażenie sprawia, że Czarek staje się bardzo mądry, potrafi mówić wieloma językami. Na pytania kolegów, jak poradzić sobie z upałem, mówi im, aby zdjęli nieco ubrań, po czym sam rozbiera się do naga i paraduje po posterunku jak go Pan Bóg stworzył wykrzykując: "Wolność", "Swoboda", "Naturyzm". Stępień przyprowadza Jolę, która mówi że spotkała zielonego kosmitę. Aresztowany przez Zofię (II) ekshibicjonista widząc nagiego policjanta również odchodzi bez ubrania, mówiąc że jest wolny. Na posterunek przychodzi Agnieszka w stroju kąpielowym i przynosi na przechowanie akwarium z rybką, którą dostała na pewien czas z szkoły, jako zadanie domowe z biologii. Na zarzuty jej skąpego ubioru odpowiada, widząc nagiego brata, że bierze przykład właśnie z niego. Po wyjściu Agnieszki, pod nieuwagę Kasi, Czarek spuszcza rybkę w toalecie, mówiąc, że i jej należy się wolność. Na posterunek przybywa staruszka przerażona widokiem nagiego mężczyzny chodzącego po mieście. Nagle zauważa nagiego Czarka i mdleje. Zofia (II) postanawia doprowadzić Czarka do normalnego stanu i daje mu toster pod prądem. Kolejne porażenie przywraca Czarkowi świadomość, który z przerażeniem odkrywa, że jest nagi. Dowiaduje się, co zrobił z rybką Agnieszki i wysyła Kasię do sklepu, która przynosi ogromną rybę. Przybyła po raz drugi Agnieszka jest załamana. Na kontrolę przychodzą inspektor Pieżchała i inspektor Kot i widząc nagiego policjanta są zbulwersowani. Inspektor Kot próbuje ocucić staruszkę. Zofia (II) przyprowadza owego "kosmitę", którym okazuje się być znany policji Rosolak. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 27 min

Na posterunek dzwoni kobieta, która przedstawia się jako była żona Stępnia, więc ten obawia się nieco o swoje życie. Zofia (II) przypomina wszystkim, że jutro będą imieniny komendanta. Początkowo każdy przedstawia swój pomysł na prezent dla komendanta, później jednak wszyscy umawiają się, że będą udawać, że zapomnieli o imieninach. Komendant, Zofia (II), Arnie, Luksus i Stępień idą do domu. Zostaje Czarek, który ma nocny dyżur oraz Kasia która wyznaje, że ma dzisiaj imieniny. Pojawia się Jola, więc obie dziewczyny urządzają sobie imprezę. Po jakimś czasie Kasia, która jest już "w stanie wskazującym", mówi że Jola jest aresztowana i przykuwa ją kajdankami do biurka i połyka kluczyk. Jola prosi Czarka, by ten ją rozkuł, ale dowiadując się, że dziewczyna ujawniła jego przezwisko ("Misiek") nie bardzo chce jej pomóc. Przybywa jej zdenerwowany alfons - Alf, niszczy kajdanki i grozi Czarkowi. Na pomoc przybywa Kasia z karabinem i z jej pomocą Alf zostaje zamknięty w areszcie. W międzyczasie Jola ucieka. Kasia spędza noc na stole bilardowym. Następnego dnia wbrew umowie wszyscy zrobili prezenty komendantowi: zegar z psem-kukułką, portret Schwarzeneggera, pieska-zabawkę dla Pershinga, kwiaty, skrzynkę wódki. Jednak komendant nie bardzo był z nich zadowolony i nie domyślił się o co chodzi. Z kwiatami przybyła też Agnieszka, lecz nim zdążyła je dać Czarek je zjadł, by komendant nie przypomniał sobie o imieninach. Stępień nadal obawia się żony, więc koledzy przygotowują się na jej przybycie. Kiedy po zmroku wchodzi kobieta w ręku trzymając coś co przypomina kij baseball'owy zostaje zaskoczona przez policjantów uzbrojonych po zęby. Przestraszona mdleje. Po włączeniu światła okazuje się, że tą kobietą była... Agnieszka, która ponownie przyszła z kwiatami, aby zdobyć usprawiedliwienie do szkoły. Po raz kolejny Czarek musi jakoś wybrnąć, by komendant nie domyślił się niczego. Agnieszka dostaje co prawda usprawiedliwienie, ale niezbyt przekonujące. I wreszcie przychodzi Arnie przebrany za clowna, z przymocowanymi do pleców wybuchającymi fajerwerkami i tortem, na którego szczycie znajdują się figurki komendanta i Pershinga. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:36:09
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.