Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LE SEPTIEME ENFER

  • Tytuł polski: SIÓDME PIEKŁO
  • Film fabularny - telewizyjny
  • Produkcja:
    Polska, Francja
  • Rok produkcji:
    1991
  • Barwny, 46 min

Adaptacja prozy Andre Laya. Po tajemniczym telefonie od niejakiej Therese Blanchard, Vincent Thibault postanawia niezwłocznie jechać do Marsylii. Podczas podróży pociągiem zapada w nerwową drzemkę. Śnią mu się zdarzenia sprzed dwudziestu lat. W czasie rowerowej przejażdżki poznał wówczas Valerie i zakochał się w niej młodzieńczą, wielką miłością. Niebawem młodzi wzięli ślub. Niestety, szybko przestało im się układać. Pewnego dnia na korcie doszło do którejś z kolei kłótni i Vincent zostawił żonę samą. Gdy zabrakło męża, Valerie zainteresował się przystojny młodzieniec. Po skończonej partii tenisa zaproponował jej podwiezienie samochodem. Tymczasem Vincent po powrocie do domu nieco ochłonął i zaczął się niepokoić o żonę. Ta jednak nie pojawiała się. Wróciła dopiero po wielu godzinach, brudna, zapłakana, w porwanej sukience. Przerażonemu mężowi oznajmiła, że zabiła człowieka, ale wcześniej została przezeń zgwałcona. Vincent niewiele myśląc ruszył na miejsce zbrodni, by zatrzeć ślady morderstwa. Nie mógł jednak przewidzieć tego, co go tam spotka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:58:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego