Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

L'ENTORSE

  • Tytuł polski: ZWICHNIĘCIE
  • Film fabularny - telewizyjny
  • Produkcja:
    Polska, Francja
  • Rok produkcji:
    1991
  • Barwny, 46 min

W więzieniu odbywa się przesłuchanie Richarda Bessona - zamożnego szefa agencji artystycznej, podejrzanego o morderstwo. Reżyser wykorzystuje to jako pretekst do retrospekcji, mającej ukazać, jak doszło do aresztowania indagowanego. Czekając na przyjazd swego młodego współpracownika Laurenta, Richard nabija pistolet. Przypomina sobie, jak podczas niedawnego polowania Laurent niby przypadkiem strzelił do niego. Na dźwięk nadjeżdżającego samochodu Besson idzie powitać gościa. Prowadzi go do oranżerii i tam, przez nikogo nie obserwowany, popełnia morderstwo. Nocą zakopuje ciało Laurenta w miejscu, gdzie powstaje nowa droga. Teren jest nierówny i wyboisty, więc niemłody już Richard potyka się i przewraca. Z trudem dociera do domu. Ma zwichniętą nogę. Tymczasem Marthe Besson, żona biznesmena, bezskutecznie próbuje dodzwonić się do Laurenta, który jest jej kochankiem. Ponaglenia stęsknionej kobiety nagrywają się na automatyczną sekretarkę telefonu zmarłego. Nadchodzi ranek i robotnicy zalewają asfaltem miejsce, w którym Besson zakopał ciało denata. Do komisariatu przychodzi prostytutka i zgłasza zniknięcie Laurenta. Zwierza się inspektorowi Vincentowi, że zaginiony był jej alfonsem. Policjant rozpoczyna śledztwo. W domu Laurenta odsłuchuje telefony od pani Besson. Zaintrygowany postanawia złożyć wizytę Richardowi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:01:11
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor