Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CO CIĘ ZNÓW UGRYZŁO?

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998-1999
 • Premiera:
  1999. 06. 28
 • Barwny, Uwaga: Poszczególne odcinki stanowią odrębną całość i nie są numerowane. Numeracja zgodna z kolejnością emisji w TVP.

Bohaterowie serialu - Ona i On - to typowi polscy inteligenci. Mieszkają dużym mieście, w trzypokojowym mieszkaniu w bloku. Mają jedno dziecko, kilkuletnią córeczkę. On dobiega do czterdziestki, jest projektantem instalacji sanitarnych. Ona ma około trzydziestu lat, jest nauczycielką w liceum społecznym. Tworzą dobraną, szczęśliwą parę, lecz choć bardzo się kochają, dość często się kłócą. Każda taka awantura rozpoczyna się od jakiejś błahostki i rozrasta do niepokojących rozmiarów. Na szczęście, nigdy nie trwa zbyt długo - Ona i On szybko dochodzą do porozumienia. Kolejne odcinki ukazują różne przejawy istnienia odwiecznego konfliktu płci - mówią o tym, o co kobieta i mężczyzna kłócą się najczęściej i najbardziej zaciekle. Akcja tego kameralnego serialu rozgrywa się w mieszkaniu jego bohaterów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DIETA (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 15 min

Ona decyduje się na kilkudniową dietę. Aby poprawić swą figurę zamierza powstrzymać się od jedzenia i pić tylko wodę. Tymczasem jemu apetyt dopisuje. Korzystając z tego, że Ona poprawia prace swych uczniów w salonie, nieustannie kręci się po kuchni i coś sobie pichci. Ona stara się zachować spokój, jednak kulinarne ożywienie męża zaczyna ją coraz bardziej irytować. A w dodatku podkopuje jej silną wolę i determinacje. Wreszcie On stawia na stole apetycznie wyglądający sernik z galaretką i pyta przewrotnie, czy może przy niej zjeść kawałek. Ona, rzecz jasna, wyraża zgodę, by poddać próbie swą wewnętrzną dyscyplinę. Jednak, gdy On wychodzi do kuchni, nie wytrzymuje i zaczyna w szybkim tempie pochłaniać ciasto...

BIEDRONKA (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 15 min

Przedstawienie w przedszkolu to dla dzieci bardzo ważne wydarzenie. Każde z nich chce mieć ładny kostium, który wzbudziłby podziw kolegów. Czy jednak można przygotować taki wspaniały strój w jedną noc? Bohaterowie serialu stają przed nie lada wyzwaniem. Nie mogą zawieść swojej ukochanej córeczki. Tymczasem zdecydowanie za późno wzięli się do przygotowania stroju. Ona, szukając odpowiedniego materiału, wchodzi do jego pokoju, przeszkadzając mu w pracy. Przyznaje, że musi do jutra przygotować córce kostium biedronki. On postanawia pomóc żonie - sprawa jest przecież bardzo poważna. Jednak każde z nich ma inną koncepcję pracy. Ona twierdzi, że kostium trzeba przygotować po prostu jak najszybciej - byle tylko był. On, przeciwnie, upiera się, by starannie go zaprojektować i równie starannie wykonać. Ich córeczka nie może wystąpi w byle czym. Czy zdążą do rana?

KSIĄŻKA (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 15 min

On leży na tapczanie, czyta książkę. Ona ze zdziwieniem stwierdza, że jest to "książka kobieca", którą niedawno pożyczyła od koleżanki. Na co On mówi, że to wyjątkowo błaha lektura i nie rozumie, jak Ona może tracić czas na takie głupstwa. A ty jak możesz - Ona nie kryje zdziwienia i irytacji. I tak od słowa do słowa wybucha kłótnia, podczas której obie strony wytaczają coraz cięższą artylerię. Po cichu zdają sobie sprawę, że cała ta sprzeczka jest absurdalna, jednak żadne z nich nie ma odwagi przyznać się do tego i ją zakończyć. W pewnym momencie oboje przypominają sobie, że wieczorem będą mieli gościa. To pozwala im zapomnieć o całej sprawie i przejść nad nią do porządku dziennego.

ZGUBA (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 15 min

Ona, korzystając z wolnego czasu, czyta gazetę. On nerwowo kręci się po mieszkaniu, wyraźnie czegoś szukając. Jednak zapytany nie chce zdradzić, co mu zginęło. Tajemniczość męża ostatecznie burzy spokój żony, która porzuca lekturę i, nie proszona, włącza się do poszukiwań. Tak długo wypytuje męża, co zgubił, aż ten przyznaje, że niewielką kopertę. No i jak tu ją znaleźć w takim rozgardiaszu, który ustawicznie robisz? Obie strony oskarżają się wzajemnie o bałaganiarstwo - i kłótnia wybucha na dobre. Ostatecznie udaje im się znaleźć przyczynę całego zamieszania, czyli kopertę. Jednak jej zawartość budzi rozczarowanie obojga.

PIENIĄDZE (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 15 min

On wraca do domu z pracy i mówi żonie, że chciałby porozmawiać z nią o wydatkach. Ona traktuje to jako atak na swoją osobę - i to jakże krzywdzący! Przecież stara się być tak oszczędna, jak to tylko możliwe. Jeśli On wie lepiej, jak gospodarować domowym budżetem, proszę bardzo, droga wolna. No i kłótnia gotowa. Kiedy napięcie sięga zenitu, On wyciąga kopertę i wręcza ją żonie. Mówi, że dostał premię i postanowił wszystkie pieniądze oddać jej - niech kupi, co tylko chce. Ona nie przyjmuje prezentu, twierdząc, że On chce ją upokorzyć. Na co On oświadcza, że wobec tego spali te pieniądze i po krzyku. Wtedy Ona postanawia złagodzić sytuację - w końcu nie ma się o co kłócić!

KWIATY (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 15 min

Pewnego dnia On przynosi jej bukiet róż - bez żadnej okazji. Ona jest wyraźnie zaskoczona - od tak dawna nie dostała od niego kwiatów ot tak. Staje się podejrzliwa i stara się dociec, co naprawdę kryje się za tym nieoczekiwanym gestem. On się upiera, że nic takiego, opowiada, co natchnęło go do ofiarowania żonie kwiatów. Ona jednak nie daje się tak łatwo przekonać co do całkowitej spontaniczności i bezinteresowności tego podarunku. I, niestety, okazuje się, że miała rację...

ŁAZIENKA (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 15 min

Ona i On wybierają się razem na uroczystość, podczas której On otrzyma medal za swoje osiągnięcia zawodowe. W ferworze przygotowań On zacina się przy goleniu, co wprawia go w wyjątkowo zły nastrój. Zaczyna robić żonie wyrzuty, że zaanektowała wszystkie półki w łazience i On nie ma gdzie trzymać swoich przyborów toaletowych. Oczywiście, jej postępowanie wynika z samolubnej kobiecej natury. Kłótnia wybucha na dobre, na szczęście oboje przypominają sobie, że zaraz muszą wyjść z domu, bo inaczej się spóźnią.

POWRÓT (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 15 min

Jest wieczór. Ona siedzi samotnie w domu czekając na powrót męża. Jednak czas mija, a on nie wraca. Ona, aby się nieco uspokoić, dzwoni do swojej przyjaciółki, Halinki. Tymczasem Halinka oświadcza, że właśnie wyrzuciła swego męża z domu i że nie chce go więcej widzieć. Na co Ona, coraz bardziej zła na własnego męża, stwierdza, że to właściwa decyzja. Wreszcie On wraca - w stanie wskazującym na spożycie. Zaczyna się kłótnia, On tłumaczy, że musiał porozmawiać z Tadeuszem, którego Halinka właśnie wyrzuciła z domu. Ona i On zaczynają się spierać, czy Halinka powinna dać mężowi jeszcze jedną szansę.

IMAGE (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 15 min

Ona wraca z zakupów i oświadcza, że kupiła sobie sukienkę. On chce ją zobaczyć w nowej kreacji, więc Ona idzie się przebrać. Niestety, sukienka nie znajduje uznania w oczach małżonka: "Jak mogłaś włożyć na siebie coś takiego...wyzywającego!" - pyta zdumiony. Ona wychodzi rozgniewana, On biegnie za nią, usiłując załagodzić sytuację. Mówi, że tylko tak sobie żartował, a sukienka jest bardzo ładna i pasuje jak ulał. Czy ukoi jej słuszny gniew?

STÓŁ (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 14 min

Ona, ulegając swojemu zamiłowaniu do porządku, robi przemeblowanie w pracowni męża. Starannie układa książki, papiery i różne drobiazgi, przestawia komputer na biurko z okazałego stołu, który teraz zamierza ustawić w salonie. Ten pomysł wyraźnie nie podoba się mężowi, który po powrocie do domu wpada w rozpacz na widok swej uporządkowanej pracowni. Usiłuje wytłumaczyć żonie, że tylko w tzw. twórczym nieładzie jest w stanie tworzyć swoje projekty. No i w dodatku pracować potrafi tylko na swoim ulubionym stole, który Ona samolubnie zaanektowała. Wybucha kłótnia, w czasie której obie strony przedstawiają swoje racje i ostatecznie dochodzą do porozumienia.

2020.05.20 00:28:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman