Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODLOTOWE WAKACJE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Premiera:
  1999. 03. 26
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży), Film fantastyczny
 • Barwny (Eastman Kodak), Dźwięk: Dolby Stereo SR (Łódzkie Centrum Filmowe), 90 min

Baśń fantasy o spędzającym wakacje z dziećmi sympatycznym profesorze i czarownicy, która przy pomocy kilkuletniej wnuczki postanawia dać nauczkę znienawidzonym turystom. Młodzi bohaterowie i ich opiekun za sprawą wiedźmy przeżywają mnóstwo przygód. Baśniowa opowieść, pełna widowiskowych scen i zaskakujących zwrotów akcji rozgrywa się malowniczych krajobrazach. W filmie zastosowano komputerowe efekty specjalne, w całości zaprojektowane i wykonane przez polskich twórców.
Akcja filmu rozgrywa się w cudownej, czystej, nieskażonej cywilizacją krainie, której czarownice bronią przed ludźmi, niosącymi zniszczenie. Na dorocznym sabacie mała czarownica Wenda otrzymuje do wykonania zadanie. Ma nim być obrona krainy czarownic przed turystami. Jest to jej egzamin na dorosłą czarownicę. Jej babcia i opiekunka Merkana korzystając ze swojej czarodziejskiej mocy sprowadza do tej krainy profesora Damrota z czwórką dzieci i psem. Dzieci cieszą się na myśl o wakacjach w nieznanym miejscu, którego nie można znaleźć na żadnej mapie. Jednak, gdy nieświadomie wkraczają na teren czarownic spotykają ich coraz dziwniejsze i groźniejsze przygody. To mała Wenda uczy się swojego fachu. Pomimo zagadkowych perypetii rodzina Damrotów dociera do uroczego domostwa, położonego wśród skał, kamieniołomów i jezior. Wenda obserwuje dzieci, poznaje je i robi im kolejne czarodziejskie psikusy. Jednak widząc ich smutek ogarniają ją wątpliwości, czy to, co robi, jest dobre. Po jakimś czasie Wenda zaprzyjaźnia się ze swą rówieśniczką Edytą, która jest jej pierwszą prawdziwą przyjaciółką. Odkrywa wtedy, że nie wszyscy ludzie są źli Merkana, która z pomocą swego sługi, czarnego kota, śledzi każdy ruch Wendy, wpada w straszny gniew. Nie może dopuścić, by jej wychowanica sprzeniewierzyła się czarownicom i zapomniała o swoim powołaniu. Za karę zamyka Wendę w lochu. Dzieciom, które bezskutecznie szukają swojej nowej przyjaciółki pomaga stary Wodnik, mieszkaniec opuszczonych kamieniołomów. Dzięki jego pomocy dzieci odnajdują Wendę i uwalniają ją. Wszyscy muszą jeszcze stoczyć wielką batalię z Merkaną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 02:01:28
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl