Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻONA PRZYCHODZI NOCĄ

 • Tytuł alternatywny: ON NE ZAWJAZYWAŁ SZNURKI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Rosja
 • Rok produkcji:
  1998
 • Barwny, 2126 m, 75 min Lokacje: Trójmiasto.
  Uwaga: wpisano jedynie nazwiska polskich współtwórców filmu.

Współczesna komedia z elementami groteski, akcją na pograniczu jawy i snu. Jest to historia pewnego małżeństwa, związku bardzo już "zmęczonego", w którym silne są jedynie negatywne emocje. A jednak, gdy los zaskakuje bohaterów dramatycznym wydarzeniem, odkrywają w sobie pokłady głęboko dotąd uśpionego uczucia i niespodziewane wzajemne przywiązanie. Małżonkowie ślizgają się po zamarzniętej rzece. W pewnej chwili mężczyzna przewraca się, jego żona szybko oddala się od niego. Nagle lód załamuje się i kobieta znika pod wodą. Przerażony mąż próbuje ruszyć z pomocą, lecz najpierw musi zawiązać sznurowadło. Jednak zgrabiałe ręce odmawiają posłuszeństwa, kobieta tonie. Mężczyzna zostaje przesłuchany przez inspektora. Policjant wyciąga z niego bardzo intymne szczegóły z życia małżeńskiego. Inspektor radzi świeżo upieczonemu wdowcowi, by nie nocował w swoim mieszkaniu, ponieważ duch żony może powrócić i znów zatruć mu życie. Rzeczywiście, w nocy, kiedy bohater cieszy się swą wolnością, zjawia się żona. Informuje męża, że dopiero teraz ich małżeństwo rozpocznie się naprawdę. [J.C.]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:01:31
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.