Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĄTECZNA PRZYGODA

 • Tytuł alternatywny: A VERY CHRISTMAS STORY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Premiera:
  2000. 11. 03
 • Barwny (negatyw: Kodak), 82 min

  Okres zdjęciowy: 10-20 lutego 2000.
  Lokacje: Warszawa, Nowy Jork, Amsterdam.

"Świąteczna przygoda" to film familijny, lekki, ciepły, bez scen przemocy i agresji. Pełno w nim dobrego humoru i momentów skłaniających do wzruszeń, ale nie zabrakło też scen rodem z kina akcji. Zdjęcia kręcono w Warszawie, Nowym Jorku, Amsterdamie i Berlinie. Film ukazuje zderzenie dwóch światów - Nieba i Ziemi. Przy realizacji scen z efektami specjalnymi twórcy wykorzystali osiągnięcia techniki komputerowej.

Historia kilkuletniej dziewczynki, która poszukuje Świętego Mikołaja, by spełnił jej życzenie, z pewnością przypadnie do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni. Na drodze małej bohaterki pojawiają się różne postaci: uciekający księgowy - defraudant, ścigający go dwaj nieudacznicy, a także młody człowiek z kosą - Śmierć - zesłany z niebios. Losy wszystkich bohaterów przez cały czas splatają się ze sobą aż do optymistycznego finału ziemsko-niebiańskiej historii.
Ludzie od wieków zastanawiają się nad istotą życia i śmierci. Czy można przechytrzyć los, jak uciec przed przeznaczeniem? Film otwiera scena rozmowy Boga ze Śmiercią, której udaje się uzyskać jeden dzień urlopu. Ale na Ziemię w zastępstwie zostaje wysłany debiutant, który chwilowo ma pełnić rolę okrutnej Śmierci. Niedoświadczony młokos uzbrojony w kosę nie radzi sobie z trudnym zadaniem, od początku prześladuje go pech, zresztą na szczęście dla bohaterów filmu.
Akcja rozpoczyna się na kilkanaście godzin przed wigilią Bożego Narodzenia. Pewien dom dziecka tonie w długach. Wierzyciele grożą wyrzuceniem na bruk małych wychowanków placówki. Przypadkowym świadkiem rozmowy kierowniczki z bezwzględnym egzekutorem jest kilkuletnia Angelika. Przerażona dziewczynka ucieka z domu dziecka, by poszukać św. Mikołaja, który na pewno spełni jej życzenie. Chodzi o zdobycie funduszy na spłatę długu. Do Angeliki przyplątuje się mały, sympatyczny pies, który od tej pory staje się jej wiernym towarzyszem doli i niedoli.
Tymczasem dwaj płatni zabójcy - nieudacznicy, Jamnik i Pudel, ruszają w pościg za księgowym, który ucieka z walizką pełną zdefraudowanych pieniędzy. A na drodze Śmierci - debiutanta, mającej już na oku parę duszyczek, pojawia się śliczna dziewczyna Jo, która skutecznie przeszkadza w wykonaniu ziemskiej misji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 02:07:09
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.