Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LA BELLE DE VARSOVIE

 • Tytuł polski: PIĘKNA WARSZAWIANKA
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 108 min
  Film jest odcinkiem francuskiej serii "La Mondaine".

Anders Etchegoyen, komisarz francuskiej policji, słynie z nietypowych metod działania. Ma też swą prywatną obsesję - zemstę za śmierć bliskiego kolegi Picarda. Styl życia i pracy Andersa coraz trudniej znosi jego żona. Wreszcie nie wytrzymuje i odchodzi. Mimo to Etchegoyen nie rezygnuje ze swych przyzwyczajeń. Gdy w jednej z paryskich dyskotek zostaje zamordowana szesnastoletnia polska striptizerka Ola, komisarz rusza do Warszawy, by rozpracować międzynarodową organizację, trudniącą się handlem żywym towarem. Towarzyszy mu asystentka Clara Franconeri, której siostra przed laty popełniła samobójstwo, chcąc skończyć z narkomanią i prostytucją. W stolicy Polski francuskim policjantom pomaga komisarz Kamiński. Wkrótce Anders wpada na trop przestępczych powiązań niejakiego Karola Borowskiego, właściciela jednej z dyskotek. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że to on zabił Picarda i Olę. Teraz zaś dybie na życie Etchegoyena i Clary. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:33:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor