Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NACHTDIENST

 • Tytuł polski: MIŁOSIERDZIE PŁATNE Z GÓRY
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  RFN
 • Rok produkcji:
  1975
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 54 min

Kameralny dramat zrealizowany przez Krzysztofa Zanussiego i Edwarda Żebrowskiego na podstawie ich własnej jednoaktówki. Akcja filmu toczy się w latach siedemdziesiątych. Milena - młoda lekarka z Jugosławii, pracuje jako gastarbeiterka w RFN. Na jedną noc podejmuje się dyżurować przy starej, niedołężnej baronowej. Szybko jednak przekonuje się, że staruszka jest jeszcze w niezłej formie. Co gorsza zaś, urządza zaskoczonej lekarce wielogodzinny seans starannie obmyślonych i wyreżyserowanych tortur psychicznych. Ich celem ma być zniszczenie godności osobistej Mileny, a także jej całkowite ubezwłasnowolnienie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:11:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl