Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DER GROSSE BELLHEIM

 • Tytuł polski: WIELKI BELLHEIM
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy
 • Rok produkcji:
  1993
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 8 odcinków.

Odcinek 1: Peter Bellheim, współwłaściciel sieci 14 domów towarowych noszących jego imię, od trzech lat jest na emeryturze i wraz z żoną Marią mieszka w Hiszpanii. Nadal jest jednak udziałowcem i prezesem rady nadzorczej. Firmą kieruje syn jego zmarłego wspólnika, Richard Maiers. Interesy nie idą najlepiej i firma ma trudności finansowe. Zarząd podejmuje decyzję o zamknięciu nierentownych filii. Bellheim nie wyraża na to zgody. Próbuje ratować przedsiębiorstwo własnymi metodami.
Odcinek 2: Bellheim organizuje w swoim domu towarowym Dni Koreańskie. Prasa podaje, że duży koncern koreański planuje fuzję z przedsiębiorstwem Bellheima. Wiadomość ta sprawia, iż akcje firmy idą w górę. Bellheim na zebraniu informuje załogę o sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i o tym, że chciałby uniknąć zamykania filii. Przedstawia Herberta Sachsa jako nowego szefa zaopatrzenia i Ericha Finka jako dyrektora finansowego. Tymczasem Gundrun Lange, pracownica Banku Kredytowego w Hanowerze, nawiązuje współpracę z Rottmannem i sprzedaje mu poufne informacje dotyczące firmy Bellheima. Rottmann informuje prasę, że projekt fuzji Belleheima z koncernem koreańskim nie istnieje. Rzuca na rynek akcje domów towarowych, co powoduje gwałtowny spadek ich kursu.
Odcinek 3: Bellheim próbuje namówić Maxa Reutha, emerytowanego działacza związkowego, do objęcia stanowiska dyrektora personalnego w jego firmie. Chory na serce Max odmawia, ale po pewnym czasie zgadza się. Tymczasem na wyścigach konnych Bellheim po raz pierwszy spotyka się z Rottmanem, który jak się okazuje był kiedyś pracownikiem domów towarowych. Został wyrzucony przez Bellheima za nadużycia.
Odcinek 5: Lange sprzedaje Rottmanowi informację, że firma Bellheima nie płaci dywidendy. Rottman przekazuje natychmiast tę wiadomość prasie, co powoduje kolejny, gwałtowny spadek wartości akcji potężnej niegdyś firmy. Na zjeździe detalistów Bellheim publicznie zarzuca Rottmanowi wykupowanie akcji przedsiębiorstwa, zdobywa też poparcie dla swojego programu restrukturyzacji. Tymczasem wiceprezes banku Muller-Mendt odmawia udzielenia dalszych kredytów. Za radą doktora Urbana Bellheim zaciąga osobistą pożyczkę, ręcząc za nią własnym pakietem akcji. Nawiązuje także romans z Andreą Wegener.br Odcinek 6: Rottman zaciąga w hanowerskim Banku Kredytowym pożyczkę na 50 milionów marek. Pieniądze lokuje w jednym z banków szwajcarskich na nieoprocentowanym koncie. W zamian za to bank zobowiązuje się zakupić duży pakiet akcji Joty, aby podbić ich kurs. Dzięki informacjom uzyskiwanym od Gudrun Lange Rottman różnymi sposobami utrudnia Bellheimowi przebudowę filii jego firmy w Brunszwiku. Kolejny cios spada na Bellheima ze strony Gertrud Maiers, dysponującej drugim co do wielkości pakietem akcji firmy. Gertrud sprzedaje bowiem swoje udziały Rottmanowi w zamian za akcje Joty.
Odcinek 7: Doktor Urban, prezes Banku Kredytowego w Hanowerze, zaczyna podejrzewać Gudrun Lange o przekazywanie na zewnątrz poufnych informacji i zleca kontrolowanie jej działań. Ale podczas uroczystego otwarcia filii przedsiębiorstwa Bellheima w Brunszwiku nagle umiera, nie poznawszy rezultatu kontroli. Na zgromadzeniu akcjonariuszy Rottman przekonuje zebranych, by odmówili poparcia dla Bellheima, którego akcje cały czas zniżkują. Muller-Bendt żąda tymczasem od Bellheima natychmiastowej spłaty kredytów. Słysząc argumenty o braku gotówki, proponuje proste rozwiązanie: sprzedaż firmy Rottmanowi.
Odcinek 8: Maria dowiaduje się o romansie męża. Fink i Sachs zakradają się do kancelarii, która prowadzi sprawy Rottmana i znajdują tam dowody jego machinacji finansowych skierowanych przeciwko Bellheimowi. Zdemaskowany Rottman zwraca mu cały pakiet akcji. Ale odzyskawszy firmę, Bellheim niespodziewanie odchodzi z zarządu. Wraz z Finkiem, Sachsem i Reuterem przystępuje do budowy osiedla domków letniskowych w Hiszpanii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Dieter Wedel
   
 • Scenariusz
  Dieter Wedel
   
 • Zdjęcia
   
 • Muzyka
  David Knopfler
   
  Michael Landau
   
 • Charakteryzacja
   
 • Obsada aktorska
  Mario Adorf
  Peter Bellheim
  Will Quadflieg
  Herbert Sachs
  Heinz Schubert
  doktor Erich Fink
  Maria Bellheim
  Leslie Malton
  Gudrun Lange
  Renan Demirkan
  Andrea
  Ferdinand Dux
  Bellheim senior
  Heinz Hoenig
  Karl-Heinz Rottmann
  Hans Korte
  Max Reuter
   
2021.01.04 00:10:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl