Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRONSTEINS KINDER

  • Tytuł polski: DZIECI BRONSTEINA
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Niemcy (1989- )
  • Rok produkcji:
    1990
  • Barwny, 90 min

Ekranizacja powieści Jurka Beckera, poruszającej problem niemożności ucieczki od syndromu kacetu osób, które doświadczyły na sobie tak straszliwych przeżyć. Nawet po wielu latach obozowe wspomnienia są nadal żywe i bolesne.
Rok 1973. Rodzina Bronsteinów, niemieckich Żydów, mieszka w Berlinie Wschodnim. 18-letni Hans przyjeżdża ze swą dziewczyną, Marthą, do letniskowego domu rodziców pod miastem i dokonuje tam szokującego odkrycia. Przed domkiem widzi samochód przyjaciela ojca. W środku, przykuty kajdanami do żelaznego łóżka, leży obcy mężczyzna. Człowiek na łóżku pełnił funkcję kapo w obozie hitlerowskim . . . Hans usiłuje przekonać ojca, że człowiek ten powinien być postawiony przed sądem i osądzony zgodnie z prawem, ale starego Bronsteina nie przekonuje taka argumentacja.Między ojcem a synem narasta napięcie, odmienny światopogląd i życiowe doświadczenia utrudniają im znalezienie wspólnego języka. Hans nie może liczyć na pomoc starszej siostry, Elle, która wskutek tragicznych przeżyć z czasów wojennego dzieciństwa postradała zmysły i przebywa w zakładzie psychiatrycznym.
Po kilku dniach Aron triumfalnie oznajmia, że więzień przyznał się do winy i powinien ponieść zasłużoną karę - zginąć jak jego ofiary. By zapobiec zbrodni, Hans postanawia pomóc więzionemu w ucieczce. Ale gdy przybywa do domku letniskowego czeka go tragiczna niespodzianka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:12:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl