Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻE ŻYCIE MA SENS

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Premiera:
    2001. 04. 20
  • Barwny, 87 min

    Lokacje: Zielona Góra (Osiedle Piastowskie).

Akcja filmu rozgrywa się na jednym z osiedli w zachodniej Polsce. Grupa przyjaciół z podwórka znajduje sposób na prowincjonalna stagnację w amatorskiej twórczości filmowej. Niespodziewanie pojawia się chłopak z sąsiedztwa z nowymi pomysłami...Oprócz imprez techno i rozrywkowych wieczorów w osiedlowej knajpie oferuje również eksperymenty z narkotykami.....

Grupa SKY PIASTOWSKIE rozpoczęła realizację filmu "Że życie ma sens" na początku 1999 roku. Pierwotnie budżet filmu opierał się na własnych środkach finansowych samych twórców, którzy za pracę przy filmie nie otrzymywali żadnej materialnej gratyfikacji. Kiedy portfele ekipy świeciły pustkami (a stało się to w niedługim czasie) w pomoc finansową włączyły się elity rządzące Zieloną Górą: marszałek województwa lubuskiego, Urząd Miejski, a także miejscowe ZSMP (nacisków merytorycznych na szczęście nie było). Swoją pomoc zaoferowały także firmy prywatne, często na zasadzie umów barterowych (dwie beczki piwa dla ekipy - piwo zresztą pochłonęło 50% całego budżetu).
Zdjęcia do filmu przerywano kilkakrotnie, co wydłużyło produkcję do ponad roku. Najdłuższy "postój" w realizacji spowodowany był pobiciem w jednej z knajp aktora, który przez dwa miesiące stał się osobą niefotogeniczną... Pech nie opuszczał ekipy. W lecie operator filmu wykonując ujęcie w trudnych warunkach spadł z płotu na beton. Kamerę uratował - dwóch żeber niestety nie. Rehabilitacja trwała kolejny miesiąc. Poświęcenie ekipy nie znało granic: kierownik produkcji skręcił nogę pędząc na rowerze z dostawą naładowanych akumulatorów do kamery, a dźwiękowiec całodzienną pracę przypłacił udarem słonecznym. W tym czasie był też pozew rozwodowy złożony przez żonę jednego z aktorów, który ukończenie filmu postawił ponad wszystko.
Zdjęcia udało się zakończył we wrześniu 1999. Montaż trwał miesiąc w Polkowickiej Telewizji Kablowej. Wstępna wersja filmu była gotowa w połowie października. Po raz pierwszy w historii grupa SKY PIASTOWSKIE zorganizowała kilka pokazów przedpremierowych w różnych miastach, aby skonfrontować film z reakcjami widzów. Już w 2000 roku ekipa przystąpiła do znacznej modyfikacji filmu na podstawie opinii przedpremierowej widowni. Dokręcono nowe ujęcia, całkowicie zmieniono montaż, muzykę i ścieżkę dźwiękową. "Nowy" film czeka na swoją premierę. W tworzeniu "Że życie ma sens" uczestniczyli wyłącznie amatorzy z gościnnym występem w epizodzie aktora zawodowego. Nagrano 40 godzin materiałów roboczych na nośniku SVHS. Przed kamerą przewinęło się kilkadziesiąt osób i kot. Pechowej realizacji filmu towarzyszyło motto ekipy, że piękne dzieci rodzą się w bólach... (na podstawie materiałów dystrybutora)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2001
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny
2024.03.01 02:44:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.