Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STURMZEIT

 • Tytuł polski: PRZEZ BURZĘ
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1999
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 5 odcinków x ok. 90 min
  Lokacje: Muzeum Ziemi Średzkiej w Środzie Śląskiej, pałac w Kobylnikach, dworek w Koszutach, Konotop.

Serial historyczno-obyczajowy, którego akcja toczy się od momentu wybuchu I wojny światowej do czasów współczesnych. Osią fabuły są dzieje niemieckiej rodziny Dombergów. Ciekawostkę stanowi fakt, że współwykonawczynią tytułowej piosenki jest Patricia Kaas, utalentowana wokalistka, którą obecnie część krytyki muzycznej uznaje za główną rywalkę Celine Dion.
Odcinek 1: Rok 1914, Prusy Wschodnie. Niespełna dwudziestoletnia Felicja Domberg spędza wakacje w ukochanej posiadłości rodzinnej niedaleko morza. Całe dnie jeździ konno, najchętniej z Maksimem, którego obdarza uczuciem. Niestety, kiedy wybucha wojna, sielanka bezpowrotnie się kończy. Umiera dziadek Felicji, Ferdynand (w tej roli Franciszek Pieczka), Maksim zaś ponad miłość przedkłada służbę swym komunistycznym poglądom i niespodziewanie wyjeżdża. Felicja wraca do ojca, do Berlina. Tu spotyka Maksima, lecz ten ją odtrąca. Dzięki bratu poznaje Aleksa Lombarda, przystojnego syna znanego fabrykanta z Monachium. Aleks zafascynowany dziewczyną, proponuje jej małżeństwo. Felicja zgadza się. Początkowo pożycie układa się bardzo dobrze. Do chwili, kiedy w życiu Felicji kolejny raz pojawia się Maksim. Dawna miłość wybucha ze zdwojoną siłą, lecz tylko na chwilę. Maksim znowu wyjeżdża. Na domiar złego Aleks odkrywa, że żona kocha innego i zaczyna pić. Felicję, wspólnie ze szwagierką Kassandrą wypadki wojenne rzucają do Petersburga. Tu ponownie spotyka Maksima, teraz już zdeklarowanego rewolucjonistę. Jest bezsilna wobec wszechpotężnej namiętności. Maksim po raz trzeci opuszcza ją. Nie wie, że Felicja jest w ciąży.
Odcinek 2: Felicja z córeczką Bellą wraca do rodzinnego Lulina. Niebawem ponownie wychodzi za mąż, tym razem za Beniamina Lavergne. Dzięki pieniądzom nowego męża spłaca długi Lulina. Wkrótce rodzi też drugą córkę - Zuzannę. Tymczasem fabrykę odzieżową w Monachium prowadzą już wspólnie Kassandra i Tom Wolf, który podstępem wszedł w posiadanie akcji firmy. Kiedy przedsiębiorstwo zaczyna podupadać, Felicja jedzie do Monachium i energicznie bierze się do lansowania nowej mody. Ma nadzieję, że w ten sposób pomoże zakładowi. Beniamin nie jest z tego zbyt zadowolony. Wolałby mieć żonę przy sobie. Kassandra, która wcześniej wielokrotnie odrzucała awanse Wolfa, licząc, że Filip wróci - traci złudzenia. Wychodzi za Wolfa. Po okresie dekoniunktury interesy wreszcie zaczynają iść dobrze. Felicja otwiera filię fabryki w Berlinie. W stolicy spotyka Maksima. Tak jak przed laty, tak i teraz ponownie wybucha między nimi romans. I znów przyczynia się to do rozpadu małżeństwa Felicji. Beniamin, przekonawszy się o zdradzie żony, popełnia samobójstwo.
Odcinek 3: Po śmierci męża Felicja wraca do Monachium i rzuca się w wir pracy. Z niepokojem obserwuje, jak do władzy dochodzą hitlerowcy. Nasilają się prześladowania Żydów. Tom Wolf staje się obiektem coraz gwałtowniejszych szykan, aż wreszcie musi odejść z fabryki. Kiedy opuszcza go Kassandra, dzięki pomocy Felicji ukrywa się w piwnicy, ratując w ten sposób życie. Bella rodzi nieślubne dziecko. Felicja postanawia zabrać wnuczkę do rodzinnego Lulina, lecz trudy podróży w warunkach wojennych okazują się ponad siły małego dziecka. W drodze powrotnej dziewczynka dostaje gorączki i umiera. Tymczasem Zuzanna, młodsza córka Felicji, wychodzi za mąż za faszystę. Po zakończeniu wojny Wolf postanawia wyjechać do Palestyny. Mąż Zuzanny - oficer SS w obozie w Dachau - zostaje aresztowany. Bella i Andreas wyruszają do Ameryki.
Odcinek 4: Lata 60-te. Felicja odwiedza córkę mieszkającą w Nowym Jorku, idzie też na grób Alexa. Bella popadła w chorobę alkoholową. W trakcie przyjęcia dzwoni do nich mieszkająca w NRD Zuzanna, ale rozmowa zostaje przerwana. Wnuki Felicji nie potrafią znaleźć wspólnego języka ze swoimi rodzicami, wracają wraz z Felicją do Niemiec. W Monachium Kris i Aleksandra studiują na uniwersytecie, przyłączają się tam do studenckiego protestu antykapitalistycznego. Okupujących uniwersytet studentów pacyfikuje policja. Kris umiera wskutek brutalnego pobicia. Aleksandra wychodzi za mąż i w 1972 roku przejmuje fabrykę babki. Starą już Felicję, podczas służbowej wizyty w RFN, odwiedza Zuzanna. Po powrocie do Niemiec Wschodnich jest przesłuchiwana w Stasi. Po odmowie współpracy zostaje skzana na 10 lat więzienia. Aleksandra jedzie do NRD i - przy pomocy Maksima - próbuje uwolnić ciotkę. Jednocześnie podejmuje decyzję o aborcji.
Odcinek 5: Mąż Aleksandry, Markus, coraz więcej pije i nie radzi sobie z prowadzeniem firmy. Dan ma dosyć, awantur i wycofuje się z interesu. Gdy po kolejnej awanturze Aleksandra postanawia odejść od męża, ten podpala fabrykę. Zrujnowana kobieta wraca do Monachium. Zamierza odszukać Dana, którego kocha. Maksim Marakow odwiedza po latach Felicję. Tych dwoje starszych ludzi nadal łączy coś więcej, niż tylko sentyment. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Bernd Bohlich
   
 • Asystent reżysera
  odcinki: 1-2
 • Scenariusz
  Wolfgang Kirchner
  na podstawie powieści Charlotte Link
 • Zdjęcia
  Peter Ziesche
   
 • Scenografia
  odcinki: 2
 • Muzyka
  Tamas Kahane
   
 • Organizacja produkcji
  nie występuje w napisach
 • Współpraca produkcyjna
  odcinki: 1-3, 5
 • Asystent kierownika produkcji
  nie występuje w napisach
 • Obsada aktorska
  Barbara Rudnik
  Felicia
  Jeanette Hain
  młoda Felicia
  Ben Becker
  Maksim Marakov
  Max Tidof
  Alex Lombard
  Vittoria Belvedere
   
  Udo Samel
  Tom Wolff
  Lissy Tempelhof
   
  Jurgen Hentsch
   
  Christian Redl
   
  Felix Eitner
   
  Swetlana Schonfeld
   
  Michaela Rosen
   
  Peter Fitz
   
  Michael Greiling
   
  Sandra Speichert
   
  Ferdinand Domberg
  uczestnik balu; nie występuje w napisach
2020.05.20 00:32:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency