Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANNA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja, Węgry
 • Rok produkcji:
  1981
 • Język:
  węgierski
 • Barwny, 95 min

Anna jest czterdziestoparoletnią, atrakcyjną projektantką mody. Ma dwudziestoletniego syna i przyjaciela, Janosa Balinta, cenionego ekonomistę. Oczekując na Janosa w hotelowej restauracji obserwuje siedzącą niedaleko francuską rodzinę. W młodej dziewczynie rozpoznaje swoją córkę, urodzoną w czasie dramatycznych wydarzeń na Węgrzech w 1956 roku. Mąż Anny zginął wówczas, a ona została aresztowana na granicy z Austrią. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Państwo Aubier nie chcą zwrócić córki Annie, ale to ona uratuje życie dziewczynie, oddając jej swoją nerkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
  Gyula Hernádi
   
   
 • Zdjęcia
  Tamas Andor
   
 • Muzyka
  Zsolt Döme
   
 • Obsada aktorska
  Marie Jose Nat
   
  Janos Balint
  Marie Lebee
   
  Teri Tordai
   
  Lorand Lohinszky
   
  Tamas Dunai
   
  László Gálffi
   
  Kozma, emigrant z Węgier
  László Szabó
   
2021.01.03 00:11:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl