Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KILENC HONAP

 • Tytuł polski: DZIEWIĘĆ MIESIĘCY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Węgry
 • Rok produkcji:
  1976
 • Język:
  węgierski
 • Barwny, 2483 m, 87 min

Dwudziestokilkuletnia Juli Kovacs zgłasza się do pracy w zakładzie metalurgicznym w małym miasteczku Ózd. Przyjmuje ją młody inżynier Janos Bognar, który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w niej. Już następnego dnia odprowadza Juli do domu, wyznając miłość i proponując małżeństwo. Dziewczyna, z początku niechętna zalotom Janosa, wkrótce także zaczyna darzyć go uczuciem. Janos chciałby wiedzieć o Juli wszystko, śledzi ją i dowiaduje się, że na wsi u matki wychowuje się jej nieślubne dziecko, którego ojcem jest żonaty wykładowca uniwersytetu. Juli zachodzi w ciążę, Janos namawia ją, żeby przerwała pracę w fabryce i odłożyła końcowe egzaminy na studiach, które zaocznie kończy. Uważa, że jako jego przyszła żona nie musi pracować. Między kochankami narastają konflikty: ona chce być niezależna, on jest zwolennikiem rodziny, w której decydujący głos posiada mężczyzna. Jego celem jest własny dom i samochód - ona chce przede wszystkim ukończyć studia. Mają także różne poglądy na wychowanie dzieci, poza tym Janos ukrywa przed swą rodziną, że jego narzeczona jest już matką. Juli lubi wszakże jasne sytuacje i sama ujawnia tajemnicę. Rodzina Janosa jest oburzona i nie kryje swo-ich opinii o "tego typu kobietach". Janos, choć przepędza krewnych, gdy zostają sami nie tai już swego gniewu. Wygania Juli z domu, przeklinając ją i mające narodzić się dziecko. Juli odchodzi. Wkrótce dostaje pracę i mieszkanie służbowe w spółdzielni ogrodniczej. Osamotniony Janos próbuje ją odnaleźć - bez skutku. Juli rodzi swoje drugie dziecko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
   
  Ildiko Korody
   
 • Zdjęcia
  Janos Kende
   
 • Scenografia
  Tamás Banovich
   
 • Muzyka
  Gyorgy Kovacs
   
 • Obsada aktorska
  Lili Monori
  Juli
  inżynier Janos Bognar
  Djoko Rosić
  wykładowca
  Kati Berek
  matka Juli
2017.02.11 06:13:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego