Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIERWSZY MILION

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Premiera:
  2000. 09. 03
 • Barwny (negatyw: Kodak Vision), 7 odcinków x ok. 45 min

  Premierowy pokaz serialu miał miejsce w kodowanym paśmie telewizji Canal +. Od 8 lipca 2001 emitowany był w Polsacie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu

Frik, Kurtz i Piki wracają pociągiem z Frankfurtu. Wiozą towar na handel w Polsce. W pociągu spotykają Boruckiego. Mężczyzna ratuje chłopaków przed celnikami. Niestety, w Polsce nie udaje im się nic zarobić. Borucki natomiast finalizuje rozmowę z Rosjanami. Ma dostarczać im komputery, zaś oni w zamian za to radzieckie telewizory. Frik odnajduje Boruckiego, który proponuje mu współpracę. Wszystko jest zaplanowane i interes z Rosjanami przynosi duży zysk. W czytelni studenckiej Frik spotyka Dominikę. Ona jednak pyta tylko o Kurtza. Frik odwiedza ją w klubie "Lux", gdzie pracuje jako hostessa. Następnie odwozi ją do domu. Wspominają dzieciństwo, pod wpływem chwili zaczynają się całować. Tymczasem układy Boruckiego z Rosjanami kończą się. Tym razem chłopcy wpadają na granicy - nie udaje się przekupić celników. W mieszkaniu Frika pojawia się niespodziewanie Borucki. Prosi go o przewiezienie do Frankfurtu pół miliona dolarów. Proponuje mu za to 30 tyśięcy. Chłopcy naradzają się. Udaje im się przemycić przez granicę pieniądze ukryte w akordeonie. Niestety, nie znajdują nagrody we wskazanym miejscu. Są wściekli. Na szczęście posłaniec dostarcza im przesyłkę z 30 tysiącami dolarów.

2

 • Odcinek serialu

Frik, Kurtz i Piki skupują obligacje od robotników dużych zakładów przemysłowych. To dobry interes. Wkrótce będzie można wymienić je na akcje powstającej giełdy. W imieniu Boruckiego obligacje skupuje również Kajzar. Ma on powiązania z szefem otwockiej mafii, Sztabą i za jego pieniądze zakłada kantory. Sztaba zleca mu też wprowadzenie do obiegu fałszywych obligacji, wykonanych w jego drukarni. Chłopcom udaje się zakupić dużą partię obligacji za bezcen. Są bardzo zadowoleni, ale okazuje się, że padli ofiarą oszustwa - obligacje są fałszywe. Postanawiają się odkuć. Przebrani za robotników odsprzedają je ludziom Kajzara za cenę wyższą o 5 procent. Sukces świętują na rozbieranej imprezie na basenie. Kajzar jednak orientuje się, że odkupił fałszywe obligacje i dostaje szału. Będzie szukał zemsty. Startuje giełda. Chłopcy chcą się jej uczyć. Piki pracuje w banku i zapisuje ich na kurs maklerski. Kurtz zapewnia rozrywki: go go na Stadionie i gołą, stukilową Mongolkę. Frik znajduje zachowującą się wulgarnie Dominikę w "Luxie". Wraca i czeka na nią w domu. Dominika wyrzuca go za drzwi. W kasynie spotyka ją Kurtz. On nie czeka, aż dziewczyna skończy zajęcia... W kantorze człowiek Kajzara zauważa Dominikę. Poleca ją szefowi, który proponuje jej, by pracowała dla niego.

3

 • Odcinek serialu

Ludzie Sztaby przywożą do niego Kajzara. Szef chce zainwestować pieniądze na giełdzie i poleca Kajzarowi, aby zajął się tym. On się boi, ale nie ma wyjścia. Musi działać na dwa fronty. Chłopcy kupują akcje Żywca. Pierwsze notowanie jest wysokie i zbierają na giełdzie spore pieniądze. Żywiec ma coraz wyższe notowania i chłopcy grają ostro. Piki ostrzega ich, że nie inwestuje się wszystkich posiadanych pieniędzy. Kurtz nie słucha: aby kupić akcje, szprzedaje samochód, zastawia mieszkanie, a w końcu chce pożyczyć pieniądze od Dominiki. Sukces finansowy wzbudza euforię przyjaciół: chcą zarobić na giełdzie swój pierwszy milion dolarów. Rozentuzjazmowani, bawią się szmpańsko w knajpie. Frik spotyka się z Boruckim, który proponuje mu pracę. Ten jednak odmawia, chcą pozostać lojalnym wobec Kurtza i Pikiego. Tymczasem Żywiec zaczyna spadać z sesji na sesję. Wzrasta niepokój, tylko Kajzar pozstaje spokojny. Chłopcy zaczynają się kłócić. Wtedy Frik wpada na pomysł: trzeba kopiować ruchy Kajzara, tylko on nigdy nie przegrał.Kurtz dowiaduje się, że giełdę "robi" dla Kajzara ich stary znajomy, Hoffman. Szantażuje go i obiecuje 20 % od każdej udanej transakcji za ujawnienie poufnych informacji Kajzara. O kontaktach Kajzara z Otwockiem piszą już gazety. Hoffman w ostatniej chwili daje pierwszy cynk: należy postawić na Mostostal.

4

 • Odcinek serialu

Zaczyna się hossa na giełdzie. Chcąc kupić jak najwięcej akcji, chłopcy organizują staczy. Zaczyna się bójka o miejsca z ludźmi Kajzara. Gdy pod bank przyjeżdża Kurtz policyjnym autem, konkurenci muszą się wycofać. Kajzar jest wściekły. Dzięki informacjom Hoffmana chłopcy zarabiją ogromne pieniądze. Frik kupuje stary dworek na Mielczarskiego. Ponieważ Dominika nie wyraża zainteresowania "ich przyszłym domem", wprowadza na jej miejsce Pynię. Bezskutecznie proponuje chłopcom uczciwą grę. Kajzar orientuje się w końcu, że chłopcy dublują jego ruchy. Każe Dominice sprawdzić, kto go sypie. Dziewczyna jedzie z chłopcami do Paryża. Tam zastaje ich wiadomość: mają po milionie na głowę ! Szaleją z radości, tylko Frik nie cieszy się. Chce skończyć współpracę z Hoffmanem i samodzielnie zdobyć cały świat. Dominika donosi o wszystkim Kajzarowi. Hoffman zostaje zmasakrowany. Ciężko pobici chłopcy mają w ciągu trzech tygodni zwrócić Kajzarowi zarobioną dzięki niemu forsę. Już wiedzą, kto ich zdradził.

5

 • Odcinek serialu

Chłopcy boją się, liżą rany. Nie chcą się poddać. Pomocy odmawia i Dominika, i Hoffman. Nieoczekiwanie jednak dziewczyna informuje Kurtza, że Kajzar zapisuje gdzieś wszystkie lewe transakcje. Kurtz i Frik kradną jego notes i zabezpieczają kopię u notariusza. Wkrótce potem znajdują Dominikę pociętą przez ludzi Kajzara. Na liście w notesie Kajzara są i Leja i Sztaba. Leja zleca sprawę Sztabie. W drodze na spotkanie z chłopcami, Kajzar zostaje zastrzelony. Leja chce z chłopcami załatwić wszystko polubownie. Borucki jest na niego wściekły. Kłócą się i rozstają. Piki proponuje Frikowi wykorzystanie listy Kajzara, ale ten nie chce więcej robić z nim interesów. Piki każe mu więc oddać pieniądze. Frik potwierdza: mogą się przyjaźnić, ale koniec wspólnych interesów.

6

 • Odcinek serialu

Frik przyjmuje propozycję Boruckiego i zostaje jego partnerem. Sprzedaje wszystkie akcje, otwiera firmę i kursuje między Moskwą a Warszawą. Wraca szczęśliwie z niebezpiecznej wyprawy do Workuty, gdzie zakupił akcje kopalni złota. Zarabia na nich 40 milionów dolarów. Z Moskwy przyjeżdża z Frikiem Fanga, którego chłopak zatrudnia jako ochroniarza. Interesy powodują, że Frik zaniedbuje Pynię, która ma do niego o to pretensje. Jest w ciąży. Nie chce go widzieć i przeprowadza się do swojej matki. W końcu Frikowi udaje się z nią porozmawiać. Oświadcza się i Pynia zgadza się zostać jego żoną. Rodzi im się syn. Kurtz i Piki tracą wszystko na giełdzie. Dominika nie może znaleźć pracy. Kurtz narkotyzuje się i stacza na samo dno. Postanawiają uruchomić listę Kajzara. Kurtz szantażuje Boruckiego. Ten dzwoni do znajomego prokuratora. Kurtz i Piki zostają aresztowani pod zarzutem próby przekupstwa urzędnika państwowego.

7

 • Odcinek serialu

Kurtz i Piki zostają aresztowani. Pobici przez współwięźniów, kompletnie się załamują. Dominika błaga Frika o pomoc. On daje jej pieniądze i prosi Boruckiego, że by zwolnił chłopców. Gdy ten odmawia, Frik decyduje się zmusić go do tego. Chce mieć większość udziałów w jego firmie. Skupuje akcje, ale nie może zdobyć pakietu Leji. Nieoczekiwanie Leja sprzedaje mu swoje akcje. Frik przerywa zebranie zarządu i każe Boruckiemu uwolnić chłopców. Ten nie ma wyjścia. Przed bramą więzienia na Kurtza i Pikiego czeka Dominika. Frik obserwuje wszystko z samochodu...

2023.01.18 02:15:25
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego