Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA WŁASNĄ PROŚBĘ

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1980. 03. 28
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Film polityczny
 • Barwny, 2707 m, 99 min

  Lokacje: Warszawa (Zjednoczenie "Unitra" przy ul. Siedmiogrodzkiej).

  Premiera kinowa: 6 maja 1980.

Na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym Komitetu Zakładowego omawiany jest konflikt między inżynierem Zawodnym a jego bezpośrednim przełożonym, dyrektorem Ciałowskim. Pierwszy jest świetnym fachowcem, autorem znakomitych projektów, wizjonerem, człowiekiem twardym, uczciwym i bezkompromisowym. Drugi nie ma większych kwalifikacji, zrobił karierę jako obrotny zaopatrzeniowiec, ambitny, nie zawsze uczciwy, utrzymujący się na powierzchni dzięki układom . . . Zawodny otrzymuje bezpłatny urlop i podejmuje pracę za granicą, komórka kierowana przez Ciałowskiego podporządkowana zostaje nadrzędnej instytucji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIE MA SPRAWY
Powieść
AutorJanina Wieczerska

Nagrody
schowaj

 • 1980
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda "Gazety Olsztyńskiej"
  za walory społeczne filmu
2020.05.23 00:26:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency