Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TANGO PTAKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1980. 12. 01
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2207 m, 77 min

  Lokacje: Gdańsk (doki Stoczni Gdańskiej).

Agata jest członkinią wioślarskiego klubu sportowego. Na najbliższych zawodach sportowych, organizowanych z okazji rocznicy powstania klubu, ma popłynąć w składzie reprezentacyjnej "ósemki". W tym czasie poznaje Roberta, ich znajomość przeradza się w miłość. Robert jednak okazuje się niegodny jej uczucia, oszukuje dziewczynę zdradzając ją z innymi kobietami. Wśród nich jest trenerka Agaty. Agata bardzo silnie przeżywa pierwsze niepowodzenia miłosne. Do dramatu uczuciowego dołączają się następne kłopoty: Agata zostaje usunięta z reprezentacyjnej "ósemki". Jej trenerka, utrzymująca intymne stosunki z Robertem, nie może znieść reakcji podopiecznej krytykującej jej postępowanie. Wkrótce Agata poznaje Staszka, młodego, wesołego i sympatycznego chłopaka, pracującego w stoczni i mieszkającego w pobliskim hotelu robotniczym. Od pierwszej chwili nawiązuje się między nimi nić sympatii i porozumienia. Przebywają coraz częściej razem.. Agata odpoczywa w towarzystwie Staszka po załamaniach ostatnich dni. Pewnego dnia Staszek zabiera dziewczynę na przejażdżkę samochodem. Przekraczają przepisy drogowe i ich samochód jest ścigany przez milicyjny radiowóz. Po tej nieudanej eskapadzie Agata dzwoni do komisariatu, aby się dowiedzieć czy nie zatrzymano kogoś, kto ukradł samochód - podejrzewa bowiem o to Staszka. Jej stosunki uczuciowe z Robertem ulegają dalszemu rozkładowi. Dziewczyna zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie ma żadnego powodu, aby byli razem. Poznając przy okazji machinacje finansowe Roberta, postanawia go opuścić. Z rozmowy z prezesem Agata dowiaduje się o rozwiązaniu klubu. Jubileuszowe regaty mają być ostatnimi w jego historii. Na miejscu klubu ma powstać restauracja, którą poprowadzi Robert. Wzburzona dziewczyna chce uniemożliwić rozpoczęcie wyścigu. Robert stara się jej w tym przeszkodzić, dzwoniąc na milicję i powiadamiając o kradzieży motorówki. Na bankiecie jubileuszowym jedynym nie zaproszonym gościem jest Staszek, którego zachowanie nie licuje z pompatycznym nastrojem uroczystości. Rozpoczęły się zawody, zrozpaczona Agata nie jest w stanie im przeszkodzić. Jej koleżanki, nieświadome sytuacji, kontynuują wyścig. [Waldemar Piątek; ; Filmowy Serwis Prasowy1980/20]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.12.04 00:15:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency