Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

L'ELEVE

 • Tytuł polski: UCZEŃ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1996
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 92 min
  Plenery w Polsce: Kraków.

Adaptacja XIX-wiecznej noweli Henry'ego Jamesa. Zrujnowani arystokraci próbują zachować pozory dawnej świetności. Wciąż mieszkają w swoim okazałym zamku i nawet zwykły makaron jedzą na drogiej porcelanie. Rodzinne dziwactwa sprawiają, że najmłodszy z rodu - kilkunastoletni Morgan (Caspar Salmon) - nigdy nie miał żadnych przyjaciół. Pewnego dnia w zamku pojawia się młody nauczyciel Julien (Vincent Cassel), który szybko zostaje powiernikiem chłopca.
"Uczeń" to druga - po filmie Jacka Claytona z 1961 roku - próba przeniesienia na ekran noweli Henry'ego Jamesa. W postać Juliena wcielił się 38-letni Vincent Cassel. W 1996 roku film Oliviera Schatzky'ego otrzymał nagrodę za reżyserię na MFF w Montrealu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:23:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency