Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BLANC ET NOIR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1919
 • Premiera:
  1919. 09. 25
 • 1800 m

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Hrabia Jerzy Vilbois, potomek starego francuskiego rodu, który wyemigrował do Polski, jest człowiekiem młodym, bogatym i prawym. Jest jednak obciążony dziedzicznie i jego stan normalny, z uderzeniem godziny dwunastej o północy - gaśnie i człowiek nieskazitelny . . . przeobraża się w apasza o wszystkich instynktach człowieka pierwotnego . . . Popełnia czyny zbodnicze, o których gdy wróci do przytomności, nic nie wie. W jednej z takich nocnych wypraw zamordował on dziewczynę uliczną, Stasię, którą się zajął z tej przyczyny, iż dziwnie ona była podobna do jego narzeczonej Lili Korskiej. W parę lat po ślubie stan nieszczęśliwego pogorszył się znacznie . . . i Jerzy zaczął żyć w dzień nawet tak, jak ongi żył tylko w nocy. To zwróciło nań uwagę ajenta policji Maksa, którego zamordowana Stasia była kochanką, a który w ostatecznym wyniku udowodnił, iż to hrabia Vilbois był owym apaszem, który zamordował.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.10.15 00:13:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych