Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA WINY BRATA

 • Tytuł alternatywny: BRACIA GROMSCY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Austria
 • Rok produkcji:
  1921
 • Premiera:
  1921. 11. 16
 • 2000 m, Film zrealizowany w Warszawie i Wiedniu, za granicą uważany jest za film austriacki.
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Po śmierci sławnego aktora Gromskiego dwaj jego synowie wyjeżdżają na prowincję zaproszeni przez kupca Koryckiego, przyjaciela ich ojca. Karol podejmuje pracę, natomiast Stefan prowadzi wesołe życie. Dzięki protekcji Leny, aktorki i córki dyrektora teatru, dostaje się na scenę. Udaje mu się też zdobyć serce żony Koryckiego - Heleny. Jednocześnie obsypuje kosztownymi podarkami Lenę. Kiedy zabrakło mu pieniędzy, kradnie je z kasy Koryckiego. Ponieważ podejrzenie pada na Karola, to on zostaje aresztowany. Helena była jednak świadkiem rabunku, rzuca Stefanowi w twarz całą prawdę. W czasie tej dramatycznej sceny Helena ginie z rąk Stefana, który przerażony i zrozpaczony odbiera sobie życie. Korycki dowiaduje się z dawnych listów Heleny, że Karol jest niewinny. Doprowadza więc do jego zwolnienia, Karol zaś żeni się z biedną dziewczyną, Niną, której kiedyś uratował życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman