Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SĄD BOŻY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1911
 • Premiera:
  1911. 12. 13

Prawdopodobna treść filmu: Bogaty Żyd, Samuel, przejął przed laty gospodarstwo Dziada jako spłatę za długi. Ponieważ ten chciał go zabić, został skazany na wieloletnie więzienie. Żona umarła, córkę zaś, Jewdochę, Samuel wziął na służbę do siebie. Natan, syn Samuela, człowiek zły, cyniczny i okrutny trudni się teraz wraz z ojcem handlem młodymi dziewczętami. Rozkochał w sobie Jewdochę, lecz szybko ją rzucił i kazał jej zabić ich dziecko. Zrozpaczona Jewdocha nie widzi już dla siebie miejsca na tym świecie. Natan chce się pozbyć dziewczyny, świadka swoich zbrodni. Zabija ją strzałem z rewolweru w sytuacji, w której wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał Urlopnik, w rzeczywistości brat dziewczyny. W czasie przesłuchania Joas - wrażliwy, uczciwy, cierpiący - wskazuje na swego brata Natana jako na mordercę, a na ojca jako na współwinowajcę. Pada jednak martwy, nie wytrzymując ogromu zła i nieszczęść. Samuel, wstrząśnięty śmiercią umiłowanego syna, przyznaje się i bierze całą winę na siebie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SĘDZIOWIE
Dramat
AutorStanisław Wyspiański

Patrz także:
schowaj

 • 1957
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Maryna Broniewska
 • 1974
  Film fabularny - telewizyjny / Konrad Swinarski
 • 1995
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Cezary Nowicki
 • 2007
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Jerzy Grzegorzewski
2017.02.11 05:00:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman