Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA TRZY SPOJRZENIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1922
 • Premiera:
  1922. 08. 03.
 • 1950 m,

Z programu tego filmu dowiedzieć się można, że była to tragedia młodego "seniora łobuzów nadwiślańskich". Rysiek Cwaniak poznaje przypadkowo w spelunce miejskiej jakąś Damę, która zachwycona tańcem Cwaniaka ze swą Czarną Staszką porywa go w wir taneczny. Oczy Damy dziwnie hipnotyzują młodego Cwaniaka i długi czas nie dają mu o owej ponętnej i tajemniczej Pani zapomnieć, ale ona - kochanka barona Ilskiego - nie myśli nawet o przypadkowej znajomości i nie przypuszcza, by chwilowy żarcik mógł zburzyć dotychczasowe życie gromadki ludzi. Cwaniak zrywa z apaszami, porzuca Staszkę, jedzie do miasta, by spotkać ową Panią na derbach w loży trybun. Na skutek zbiegu okoliczności wybawia Panią z nieszczęścia. Pragnie się rzucić do jej stóp, ale jej wzrok onieśmiela go. Pewnego dnia Rysiek ginie z rąk zazdrosnego barona Ilskiego. "W ostatnim momencie śmierci ujrzał raz jeszcze te śliczne oczy i na rękach owej Pani usnął na zawsze, biorąc ze sobą tajemnicę wielkiej miłości".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.02.24 10:38:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski