Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OTCHŁAŃ POKUTY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1923
 • Premiera:
  1923. 01. 07
 • 1900 m,

Bohaterem filmu jest leśniczy. Po powrocie do domu zastaje na progu zakrwawioną żonę, która mu wyznaje, że ojcem zmarłego dziecka jest pianista Molski. W duszy leśniczego zawrzała okrutna żądza zemsty. Minęły lata. Molski po śmierci swojej żony wraca do kraju. Zamieszkał z dziećmi u stóp gór. Jego córka jest taterniczką. W towarzystwie swego narzeczonego i brata wyruszają na niebezpieczną wyprawę. Dziewczyna wpada na dno przepaści porwana przez "dzikiego człowieka gór" - leśniczego. Tu czekał na swoje ofiary. Ekipa ratunkowa nie natrafiła na ślad dziewczyny. "Dziki człowiek gór" prowadzi Molskiego na miejsce katastrofy i oświadcza mu, że z zemsty zamurował jego córkę Mary w przepaści nazywanej Otchłanią Pokuty.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman