Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLUBOWANIE

 • Tytuł alternatywny: TKHIJES KHAF
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1924
 • Premiera:
  1924. 02. 26
 • Język:
  jidisz
 • 3300 m,

Tytuły poszczególnych aktów: Zjawienie się proroka Eliasza, Biesiada u rabina, Ślubowanie, Romans Jeszybotnika, Życie w Jeszybotach, W bethamidraszu Gaona Wileńskiego, W nocy na starym cmentarzu żydowskim, Pożar lasu, Przestroga zmarłego kolegi, Wizja, Feralny ślub, Cudowne połączenie pod wpływem Eliasza. Dwaj ojcowie ślubują, że ich nienarodzone jeszcze dzieci, jeśli będą płci odmiennej, połączą się węzłem małżeńskim. Mijają lata . . . Jeden z ojców umiera, wdowa po nim chce córkę bogato wydać za mąż. Tak samo chce postąpić ojciec, żeniąc syna z posażną panną. Ale młodzi, choć nie wiedząc o ślubowaniu, kochają się i mimo, że mieszkają w odległych miastach (Warszawa i Wilno) prorok Eliasz pomaga im stanąć pod weselnym baldachimem. Co więcej - otrzymują od niego cenny prezent - biżuterię poległego generała.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:57:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor