Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOCHANKA SZAMOTY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1927
 • Premiera:
  1927. 03. 17
 • 1000 m, Film wyświetlano razem z "Buntem krwi i żelaza".

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Dziennikarz Jerzy Szamota otrzymuje list od kobiety, o której nawet marzyć nie śmiał, a która przed dwoma laty wyjechała do Paryża. Wyznacza mu ona kolejne spotkania, lecz najpierw olśniony jej urodą traci przytomność, potem - ukazawszy się na chwilę - Jadwiga znika, w ręce pozostaje mu tylko rąbek jej sukni... Wreszcie "daje mu usta do pocałunku, aż w końcu, w pianie koronek i tiulu, leży Jadwiga bezcielesna". Nazajutrz informuje go jakiś przechodzień, że Jadwiga Kalergis od dwóch lat już nie żyje; zginęła po wyjeździe za granicę, podczas wycieczki w Alpy . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOCHANKA SZAMOTY
Opowiadanie
AutorStefan Grabiński
z tomu opowiadań "Niesamowita opowieść"

Patrz także:
schowaj

2018.01.25 23:40:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego