Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETA, KTÓRA GRZECHU PRAGNIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 11. 22
 • 3150 m

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Irenę, córkę przemysłowca, spotyka niemiła przygoda. Podczas naprawy samochodu na szosie złodziejaszek kradnie jej torebkę z biletem wizytowym. Schwytany na gorącym uczynku, zapowiada swą wizytę w niedługim czasie. Z przykrej sytuacji ratuje Irenę przejeżdżający motocyklem inżynier Janusz Stoma. Imieniny Ireny dają jej sposobność do zaproszenia inżyniera do swego domu. Tutaj rezyduje już Witold Tyński, kandydat do ręki Ireny. Od ojca otrzymuje solenizantka piękną kolię, która tejże nocy zostaje skradziona, co więcej, złodziej zabija lokaja, a stróża nocnego pozbawia wzroku. Podejrzenie pada na inżyniera. Zostaje aresztowany, ale udaje mu się ucieczka w góry do swego przyjaciela. Irena nie wierzy w winę Stomy. Doprowadza do aresztowania owego złodziejaszka z szosy. Witold zdobywa adres Stomy, za którym rusza pościg policyjny. W góry podąża także samochodem Irena, by ratować ukochanego. W czasie obławy koń ponosi uciekającego Stomę nad przepaść i zwala się z jeźdźcem w otchłań. Przybyła w tym momencie Irena przyprowadza rannego do przytomności. Następuje konfrontacja między oślepłym stróżem nocnym a mężczyznami posądzonymi o popełnienie zbrodni. Wśród ogólnego napięcia oślepły wskazuje zbrodniarza, którym jest Witold Tyński.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.14 00:44:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego