Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MASCOTTE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 02. 21
 • 2500 m,

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Feliks Promieński otrzymuje w spadku po ciotce małą glinianą figurkę wyobrażającą jakiegoś pogańskiego bożka. I od tej chwili zaczyna sprzyjać mu szczęście. Na wyścigach, podczas gry w ruletkę i w miłości. Na wyścigach Feliks poznaje Beatę. Wstrząśnięty jest jej urodą i od pierwszego wejrzenia czuje, że los połączy go z tą kobietą. Ale tego dnia Feliks traci maskotkę. I los odwraca się od swego wybrańca. Promieński traci wszystko, zacząwszy od stajni wyścigowej, a skończywszy na mieszkaniu. Traci też, jak mu się wydaje, miłość Beaty. Upada coraz niżej. Zbliżają się tymczasem derby, Feliks postanawia po raz ostatni w życiu ryzykować. Sam dosiada konia i wygrywa. A kiedy wraca samotny przez opustoszałe trybuny, naprzeciw niego wychodzi Beata. Szczęście uśmiechnęło się znowu. . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:58:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor