Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETA, KTÓRA SIĘ ŚMIEJE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1931
 • Premiera:
  1931.
 • Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Podczas pobytu nad morzem pani Iza Brenton uległa wypadkowi w czasie kąpieli. Posługacz kąpielowy, któremu udało się wydobyć ją z wody, za namową pijanych towarzyszy, sam będąc również w nietrzeźwym stanie, wtargnął w nocy do pokoju pani Izy. Nieszczęście chciało, iż w tym samym momencie znajdował się w hotelu reporter jednego z pism brukowych, który z afery tej uczynił sensacyjną wiadomość dla swojego pisma. Małżonek pani Izy, dyrektor jednego z banków nowojorskich, za namową widzącej w tym korzyść dla siebie przyjaciółki, wszczął proces rozwodowy, oddając sprawę w ręce swego przyjaciela, adwokata Farra. Adwokat Farr, sądząc sprawę z pozorów, w niezwykle ostry sposób przedstawił w sądzie sposób życia i poziom moralny pani Izy, domagając się, by jej jedyne dziecko oddane zostało do zakładu wychowawczego. Niewinna w gruncie rzeczy, prawdziwie moralna pani Iza, postanowiła poznać bliżej adwokata Farra, by go przekonać, że w sądzie swym się pomylił. Pragnęła ona wywrzeć na nim tą drogą presję i uzyskać zwrot swej ukochanej córeczki. Przychodzi jej to początkowo z trudem, w pewnym momencie chce się nawet posłużyć szantażem, ale w ostatniej chwili zdała sobie sprawę z uczucia, jakie kiełkowało w niej od chwili poznania Farra i w prasie ukazuje się sensacyjna wiadomość o jej zaręczynach z adwokatem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.14 00:44:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman