Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANIENKA Z CHMUR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 12. 05
 • 2400 m

  Lokacje: Toruń, Pluskowęsy w gm. Chełmża (pałac Kalksteinów).

  Film był eksploatowany w Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorzu.

Ada Roszkowska, jedynaczka wielkiego właściciela ziemskiego, od najmłodszych lat żywi pacholęcą miłość do młodego architekta Jerzego Łąckiego - a równocześnie pragnie zdobyć laury sportowe. Nie mogąc uzyskać dodatnich wyników w tenisie, przerzuca się na wioślarstwo, lecz i w tej dziedzinie sportu nie doznaje zadowolenia. Myśląc o zdobyciu laurów zapomniała o Jurku. Ten w samotności oddaje się pracy, zaś w wolnych chwilach korzysta z towarzystwa pani Ireny. Ada spostrzegłszy to, powraca myślą i uczuciem do Jurka... Proponuje mu kursy lotnicze, lecz Jurek zbagatelizował propozycję. Mimo to Ada postanawia zdobyć rekord lotniczy. Wielki lot Ady kończy się rozbiciem samolotu. Ratuje ją dwóch młodych inżynierów pracujących przy budowie dróg wodnych. Ci, w ciekawej rozgrywce toczą ze sobą walkę o jej względy. W międzyczasie Jurek wraca z ćwiczeń wojskowych w rodzinne strony. Spotyka Adę, zdobywa ją swoim uczuciem i następują zaręczyny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:03:38
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.